YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, valiler kararnamesini onayladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı 25 kişilik Valiler kararnamesi ile 8 vali merkeze alırken, bazı valilerin de görev yerleri değişti.
Gül, valiler kararnamesini onayladı
04 Ağustos 2013 / 10:10 Güncelleme: 04 Ağustos 2013 / 10:15

Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Atama kararına göre, Aydın Valisi Kerem Al, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, Niğde Valisi Alim Barut, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Düzce Valisi Adnan Yılmaz Merkez Valiliği'ne atandı.Bayraklı Kaymakamı İbrahim Halil Çomaktekin Amasya Valiliği'ne, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Kemal Cirit Artvin Valiliği'ne, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız Aydın Valiliği'ne, Van Valisi Münir Karaloğlu Bursa Valiliği'ne, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Faruk Koçak Elazığ Valiliği'ne, Melikgazi Kaymakamı Hasan Karahan Giresun Valiliği'ne, Artvin Valisi Necmettin Kalkan Hakkari Valiliği'ne, Elazığ Valisi Muammer Erol Konya Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necmeddin Kılıç Niğde Valiliği'ne, Amasya Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Valiliği'ne, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Van Valiliği'ne, Merkez Valisi Ali Kaban Zonguldak Valiliği'ne, Ankara Vali yardımcısı Mehmet Oduncu Osmaniye Valiliği'ne, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su Düzce Valiliği'ne, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan Isparta Valiliği'ne, Bayburt Valisi Hasan İpek Şırnak Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Mükerrem Ünlüer Bayburt Valiliği'ne getirildi. Atama Kararına göre, Isparta Valiliği'ne atanan Özkan, Şırnak Valiliği'ne atanan İpek ve Bayburt Valiliği'ne atanan Ünlüer'in atama kararlarının 9 Ağustos 2013 tarihinden itibaren geçerli olduğu kaydedildi.

Osmaniye Valisi Cerrah, merkeze alındı

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah merkeze alındı. Vali Cerrah’ın yerine ise Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Oduncu atandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladıktan sonra hafta sonu olmasına rağmen sürpriz bir şekilde Bakanlar Kurulu Kararı olarak gönderilen 22 kişilik Valiler Kararnamesi’ni de imzaladı. Kararname ile Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın da merkeze çekilmesi dikkat çekti. İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi olduğu dönemde eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile 6 yıl İstanbul'da birlikte görev yapmıştı. 11 Haziran 2009 Tarih ve 2009/15064 Sayılı Kararname ile Osmaniye Valisi olarak atanan Celalettin Cerrah, Osmaniye’de 4 yıl görev yaptı.Osmaniye Valiliğine ise Ankara Vali Yardımcısı Dr.Mehmet Oduncu atandı.

Mehmet Oduncu kimdir?

Mehmet Oduncu, 1962 yılında Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılında İzmir Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Ordu-Kumru, Ankara-Keskin ilçelerinde vekil Kaymakamlık görevlerinden sonra 1989 yılında Kaymakam Adaylığı kursunu tamamlayarak Balıkesir’in Balya İlçesine atandı. Sırasıyla Denizli-Baklan, Kastamonu-Şenpazar, Mardin-Ömerli, Kütahya-Emet ilçelerinde Kaymakam olarak çalıştı. Beş yıl süre ile çalıştığı Sivas Vali Yardımcılığı’ndan sonra Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak atandı. 2005 yılından beri Bakanlık Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak çalıştı. Bir yıl süre ile İngiltere’de yabancı dil ve mesleki eğitim aldı. Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. İyi derecede İngilizce bilen Dr.Mehmet Oduncu, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler