YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, tüm tarafları sert bir şekilde uyardı
Gül, tüm tarafları sert bir şekilde uyardı
Gül, tüm tarafları sert bir şekilde uyardı
18 Haziran 2008 / 15:34 Güncelleme: 18 Haziran 2008 / 00:00


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den siyasi tartışmalarla ilgili "Milli birliği, bütünlüğü muhafaza etmek gerek. Adap usul ve belli düzeye dikkat edilmeli" uyarısı geldi.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''bir süredir devam eden siyasi tartışmaları izlediğini'' belirterek, ''Bu tartışmalarda adap, usul ve belli bir düzeye dikkat etmek gerekiyor. Milli birliğimizi, bütünlüğümüzü, ekonomik ve siyasi istikrarı muhafaza etmek hepimizin çıkarınadır'' dedi.


Gül, Çankaya Köşkü'nde Asya Pasifik Dış Ticaret Bakanları'nı kabulünden önce gazetecilere gündeme ilişkin kısa bir açıklama yaptı.


''Son günlerde kamuoyundaki tartışmaları izlediğini'' belirten Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi:


''26 Mayıs'ta yaptığım yazılı açıklamayı hatırladım. Ve bu konuya tekrar dikkat çekmek istiyorum. Bütün bu tartışmalar yapılırken adap, usul ve belli bir düzeye riayet etmek gerekiyor. Bu şundan önemli; milli birliğimizi, bütünlüğümüzü, ekonomik ve siyasi istikrarımızı muhafaza etmek hepimizin çıkarınadır. O bakımından bu tartışmalarda özellikle bu söylediğim unsurlara özen gösterilmesinin önemli olduğu kanaatindeyim. Bunun herkes için bugünde geçerli olduğu kanaatindeyim. O bakımdan bu tartışmaları izlerken yazılı yaptığım hatırlatmayı bir kez daha kamuoyunun dikkatine getirmek istedim.''


Cumhurbaşkanı Gül, açıklamasının ardından basın mensuplarının soru sorma taleplerini geri çevirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler