YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, şöyle konuştu
Gül, şöyle konuştu
Gül, şöyle konuştu
09 Temmuz 2008 / 17:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Gül, "Türkiye, bu zihniyetle sonuna kadar mücadele etmeye devam edecek" dedi.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'daki ABD Konsolosluğu'na yapılan saldırıyla ilgili olarak, "Türkiye, bu zihniyetle sonuna kadar mücadele etmeye devam edecek" dedi.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'da ABD Başkonsolosluğu'na yapılan terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, "Bunları organize eden, bunların arkasında olan zihniyetlerle Türkiye sonuna kadar mücadele edecektir" dedi.


Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde Avrupa Parlamentosu Üyesi Cem Özdemir ve Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Renate Kunast'ı kabul etti. Gül, kabul öncesinde İstanbul'da yaşanan ve 3 polisin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bugün İstanbul'da ABD Başkonsolosluğu'na terör saldırısı olduğunu ve 3 polisin şehit düştüğünü ifade eden Gül, şehit olan polislere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, şehit polislerin aileleri, polis camiası ve Türk milletine sabır dilediğini söyledi. Gül, şöyle konuştu:


"Bu tip terör faaliyetlerini şiddetle telin ediyorum. Bunları organize eden, bunların arkasında olanlarla Türkiye sonuna kadar mücadele edecektir. Mücadele etmektedir. Terörle de hiçbir yere varılamayacağını zaten herkes görmüştür. Ama üzüntümüz de büyüktür. 3 şehidimiz vardır. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler