YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül o görüşmeye ne dedi?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Erdoğan arasındaki görüşmeyle ilgili Cumhurbalkanı Abdullah Gül de bugün fikrini açıkladı...
Gül o görüşmeye ne dedi?
07 Haziran 2012 / 11:47 Güncelleme: 07 Haziran 2012 / 12:08

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü görüşmelerine ilişkin olarak, ''Bu görüşmelerin hepsi takdire şayandır. Bir kaygısı, derdi olan ve meselelerin farkında olan siyasetçiler, liderlerin bir araya gelmesini ben her zaman teşvik ediyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, ''Sayın Başbakan, dün akşam bir televizyon programında sizin uyum içinde çalıştığınızı aktardıktan sonra hem cumhurbaşkanının hem başbakanın halk tarafından seçildiği bir modelin, hem güçlü başbakan hem güçlü cumhurbaşkanı, ileride farklı yönetimler iktidara geldiğinde sorunlar yaratabileceğini söyledi. Bir taraftan da başbakanın cumhurbaşkanı tarafından atandığı bir sistem tartışılıyor'' sorusuna, ''Bunlar siyasetin tartıştığı konulardır. Dolayısıyla ben bu konularla ilgili sadece takip ediyorum. Bir şey söylemek istemem. Memleket açık, herkes düşüncelerini açıkça konuşur, herkes fikirlerini açıkça tartışır. Şimdi konuşuluyor, ben de izliyorum bütün bunları'' yanıtını verdi.
(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler