YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül: Dikkatli olunmalı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakan Fidan ve eski MİT yöneticilerinin ifadeye çağrılmasıyla ilgili " Kurumlar suçlanırken çok dikkatli olunması gerekiyor"dedi.
Gül: Dikkatli olunmalı
10 Şubat 2012 / 14:53 Güncelleme: 10 Şubat 2012 / 15:08

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı eski yöneticilerin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak, ''Kurumlar, kanunlarla verilen görevlerini yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken, çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür'' dedi.

Gül, Kanada Büyükelçisi John Holmes'in güven mektubunu sunmak üzere kabulünden önce gazetecilerin Fidan ve bazı eski MİT yetkililerinin ifadeye çağrılması ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine sözlerine, ''Herkesin büyük resme bakmasını isterim'' diyerek başladı.

Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin olağanüstü bir dönemden geçtiğine işaret eden Gül, bölgenin hiçbir zaman bu kadar sıcak bir ortam içerisinde olmadığını ifade etti.

Gül, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde olağanüstü gelişmeler yaşandığını yineleyerek, şöyle konuştu:

''Lehte ve aleyhte olağanüstü değişiklikler oluyor. Bütün bunlar Türkiye'nin geleceğini, milli güvenliği, milli çıkarları yakından ilgilendirmekte. Böyle bir ortamda kanunlarla verilen yetkiler var. Kurumlar, kanunlarla verilen görevlerini yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken, çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür. Ümit ederim herkes soğukkanlılığını korur ve her şey yerli yerine oturur.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler