YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül: Çok üzücü bir olay
Cumhurbaşkan Gül, Kayseri'de kaybolduktan yaklaşık 1,5 yıl sonra cesetleri bulunan 3 çocukla ilgili, 'Çok üzücü bir olay, geç de olsa faillerin bulunması sevindirici.' dedi.
Gül: Çok üzücü bir olay
26 Mart 2011 / 20:44 Güncelleme: 26 Mart 2011 / 20:54

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Gana'dan yurda döndü. Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Gül, Kayseri'de kaybolduktan yaklaşık 1,5 yıl sonra cesetleri Yozgat'ta bulunan 3 çocukla ilgili, "Çok üzücü bir olay, geç de olsa faillerin bulunması sevindirici. Ailelerine baş sağlığı diliyorum." dedi. 

Kayseri'de 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için sokağa çıkan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 3 çocuğun cesedinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine Gül, olayın çok üzüntü verici bir konu olduğunu belirtti. Güvenlik güçlerinin olağanüstü çalışmalar yaptığını aktaran Gül, "Çocukların kaçırılması ve organ mafyası gibi vicdansız suç alanları var. Bunlara karşı emniyet teşkilatımızın binlerce çalışması mevcut. Bu, dünyanın karşılaştığı bir sorun. Geç de olsa faillerin bulunması sevindirici. Ailelerine baş sağlığı diliyorum." şeklinde konuştu. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler