YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül bugün taburcu oluyor
Gül bugün taburcu oluyor
01 Eylül 2012 09:40
Tedavisi biten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün taburcu oluyor...
Kulağındaki rahatsızlık sebebiyle Kırgızistan gezisini yarıda bırakarak yurda dönen ve Hacettepe Hastanesi'nde ilaç tedavisi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili sevindirici haber geldi.

Türkiye'de alanlarında en uzman isimlerden oluşan doktor heyeti, Cumhurbaşkanı'nın durumunu son defa bu akşam kontrol edecek. Gül'ün yarın ya da en geç pazartesi günü taburcu olması bekleniyor. Son iki gündür sağlık durumu iyiye giden Gül'ün çevresindekilere, "Kendimi gayet iyi hissediyorum." dediği belirtildi.

Geçtiğimiz perşembe Hacettepe'ye giden Gül'ün, 10 gün burada kalmasının öngörüldüğü ve bu sürecin de hafta sonu tamamlanacağı dile getiriliyor. Hastanede devlet işleriyle ilgilenmeye devam eden ve kendisine sunulan istihbarat raporlarını okuyan Gül, gündemi de yakından takip ediyor. Gül'e her gün ulusal ve uluslararası basında çıkan haberlerle ilgili hazırlanan bir dosya sunuluyor. Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı'yla ilgili mesajlarını ve hastane fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşan Cumhurbaşkanı'nın, törenlere katılmak için doktorlarına ısrar ettiği öğrenildi. Fakat doktorların bu istek karşısında, "Şu anda tam iyileşme sürecindesiniz. Bütün gün ayakta durmanız ve yüksek sese maruz kalmanız, iyileşmenizi geciktirir." cevabını verdiği belirtildi. Gül'ün de doktorların bu tavsiyesi üzerine törenlere katılmama kararı aldığı ifade edildi. Cumhurbaşkanı Gül, uzun süredir kulağındaki rahatsızlıktan şikayetçiydi. Dışişleri Bakanlığı görevini yürüttüğü 2006 yılında, iç kulağındaki rahatsızlık nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde bir operasyon geçirmişti. Gül'ün Hacettepe'deki tedavisinin sona ermesiyle birlikte, eski sağlık durumuna döneceği kaydediliyor. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler