YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
Depremin ardından başka şehirlere gitmek için talepte bulunan 50 bini aşkın depremzedelerden bazıları, göz yaşları içinde uğurlandı.
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
21 Kasım 2011 / 21:43 Güncelleme: 21 Kasım 2011 / 21:45

Van Valisi Münir Karaloğlu, ''Biz Vanlı hemşehrilerimizi kalıcı olarak göndermiyoruz. Misafir olarak gönderiyoruz. İnşallah Van'ı yeniden inşa ettiğimizde, kalıcı konutlarını yaptığımız zaman, onların yeniden buraya gelmelerini dört gözle bekleyeceğiz'' dedi.

Depremin ardından Van İl Afet ve Acil Müdürlüğü'ne başvurarak, başka şehirlere gitmek istediklerini belirten 50 bini aşkın depremzededen bazıları, Vali Karaloğlu'nun da katılımıyla göz yaşları içinde uğurlandı.

Burada açıklamalarda bulunan Karaloğlu, otobüslerdeki yolcuları İstanbul'a uğurladıklarını belirterek, ''Şu ana kadar bir çok Vanlı hemşehrimizi İstanbul'a uğurladık. 11 otobüs yolcuyu daha buradan uğurlayacağız. Şunun altını çizmek istiyorum, biz Vanlı hemşehrilerimizi kalıcı olarak göndermiyoruz. Misafir olarak gönderiyoruz. İnşallah Van'ı yeniden inşa ettiğimizde, kalıcı konutlarını yaptığımız zaman, onların yeniden buraya gelmelerini dört gözle bekleyeceğiz. Bu, vatandaşlarımızın zor günleri daha iyi şartlarda geçirmeleri için zoraki olarak yapılmış bir operasyondur'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler