YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözler yeniden Afrin'de! Tehdit gelirse gireriz
Rusya’nın Suriye konusunda Türkiye ile ortak adımlar atması gözlerin yeniden Afrin’e çevrilmesine yol açtı. Türkiye'nin Esad ile ilgili tutumunun değişmediğini söyleyen Çavuşoğlu, "Tehdit gelirse gireriz' dedi.
Gözler yeniden Afrin'de! Tehdit gelirse gireriz
13 Aralık 2017 / 09:38 Güncelleme: 13 Aralık 2017 / 09:44

300’e yakın Rus askerinin bulunduğu Afrin, 2012 yılından beri terör örgütü PKK/PYD’nin işgali altında. Ankara, dönem dönem Türkiye topraklarına bölgeden saldırı yapan teröristlere karşı bir süredir operasyon düzenlemek istiyordu.

Türkiye’ye yönelik en büyük tehdit merkezi olan ve uzunluğu 170 kilometreyi bulan Afrin’de konuşlu Rus askerlerinin çekilmeye başlaması “Türkiye’nin bütün hazırlıklarını tamamladığı Afrin Harekâtı için son aşama” olarak değerlendiriliyor.

Konuyla ilgili soruları cevaplandıran Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu “Bizim Afrin veya başka bir yere girmemiz için ya da bize tehdit oluşturan teröristle mücadele etmemiz için orada birinin olması ya da olmaması gerekmez. Önemli kriter bize tehdit mi değil mi? Ve bunun zamanlaması” dedi.

Hâlihazırda tehdidin terör örgütü PYD/PKK’dan geldiğine işaret eden Çavuşoğlu, böyle bir operasyon düzenlendiğinde de önceden bilgilendirme yapıldığını ifade etti. 

 // Evren
Tarihten beri isimiz hep zordu.Bize rahat olmadi hicbir vakit..Haclilarla,Bizanslilarla,Ruslarla savas hep devam ediyor.Kiyamete kadar da edecek.Kah onlar,kah biz galibiz.Ama Allah(c.c) nurunu tamamlayacaktir....
13 Aralık 2017 16:08
 // Mutlu
Asıl bugün girmezsek yarın tehdit gelecek. Oradaki oluşum kökleşmeden bugün girmeliyiz, yoksa yarın işimiz çok daha zor olur!...
13 Aralık 2017 13:41
 // porti
En büyük tehdit ABD+PKK kapıda. Daha ne tehdidi bekliyoruz......
13 Aralık 2017 10:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler