YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözde Kansu'nun bileti kesildi
Gözde Kansu'nun bileti kesildi
08 Ekim 2013 19:47
Yapım şirketi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in dekoltesine tepki gösterdiği sunucu Gözde Kansu'nun yerine yeni bir sunucu arıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Beyaz TV'de katıldığı programda isim vermeden "Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez" demişti. Çelik'in, bu sözleri ATV'de de yayınlanan Veliaht isimli yarışmanın sunucusu Gözde Kansu'ya yönelik söylediği ortaya çıktı. Sunucu Kansu sessizliğnii korurken, yarışmanın yapım şirketi ise yeni bir sunucu aramaya başladı.

Gözde Kansu'nun kaderi bugün kanal ile yapım şirketi arasında yapılan görüşmelerden sonra netlik kazandı. Sunucunun işine son verildi.

Hüseyin Çelik'ten 'dekolte' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dekolte giyen bir sunucuyu “böyle kıyafet olmaz” şeklinde eleştirdiği ve bunun üzerine o sunucunun görevden alındığı iddialarına cevap verdi.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Pazar günü katıldığım bir TV programında Kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu. Ben, cevabımda aynı endişenin üniversitelerdeki kıyafet serbestliği esnasında da dile getirildiğini ancak bunun yersiz olduğunu söyledim. Cevabımda, ‘kapalı olmak, çarşaflı veya peçeli olmak anlamına gelmediği gibi; başı açık olmak da aşırı dekolte giyinmek anlamına gelmez’ dedim. Mülakatta dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim. Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı.

Bir kez daha söylüyorum; duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır. Bir birey, bir TV izleyicisi veya bir politikacı olarak bir konuda görüşümü dile getirmek de benim en tabii hakkım ve ifade özgürlüğümdür. TV programındaki sözlerimden yola çıkarak ‘hayat tarzına müdahale ediliyor’ gibi bir istismar konusu çıkarmak kötü niyetli bir çabadır” ifadelerini kullandı. İddialara konu olan programın sunucusunun işine son verilme gerekçesi “kıyafeti değil, kötü performansı” olarak açıklanmıştı.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler