YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltına alınan PKK'lılara FETÖ avukatı
Gözaltına alınan PKK'lılara FETÖ avukatı
17 Mart 2016 11:56
İstanbul’da düzenlenen operasyonda PKK ile cezaevindeki teröristler arasında bilgi akışı sağlayan ve kuryelik yapan 9 avukatın da bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanan bu kişiler arasında Ankara Güven Park’taki bombalı saldırıyı düzenleyen PKK’lı Seher Çağla Demir’in HDP’li avukatı Hüseyin Boğatekin de var.

Boğatekin’in aynı zamanda Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün, PKK üyesi olmak suçundan tutuklanan torunu Heja Türk’ün de avukatı. Polis mahkeme kararıyla avukatların ev ve ofislerinde arama yaptı.

O SAVUNACAK

Gözaltına alınan avukatlardan biri de Raziye Öztürk’tü. İstanbul Barosu, Ceza Muhakemesi Kanunu gereği Raziye Öztürk’ün ofisinde yapılan aramada gözetmenlik yapmak üzere FETÖ üyesi tutuklu polislerin avukatı Ömer Kavilli’yi gönderdi. Kavilli'nin FETÖ’cüleri ve PKK’lıları aynı avukatın savunması dikkat çekici bulundu. Aramalarda 2 tabanca, 2 av tüfeği, cezaevindeki PKK’lılara örgütün talimatlarını iletmek için taban kısımlarında özel bölümler hazırlamış spor ayakkabılar ele geçirildi.

??
 // ali
kimin elin kimin cebinde az çok belli. ...
17 Mart 2016 Perşembe 13:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler