YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltına alınan Çarmıklı serbest
Gözaltına alınan Çarmıklı serbest
28 Eylül 2009 12:49
'Sahte çürük raporu' soruşturmasında adliyeye sevk edilen Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Çarmıklı serbest bırakıldı

İstanbul'da ''sahte askerliğe elverişsiz raporu'' hazırladıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra mahkemeye
sevkedilen 6 kişi tutuklandı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, savcıya ifade verdikten sonra nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevkedilen Fehmi Suna, Ömer Uçar, Tahir Mete Turan, İsmail Es, Taylan Özgür Düşko ve Murat Tugay Tepe yargıç karşısına çıktı.

Burada nöbetçi yargıç Murat Üründü tarafından yeniden sorgulanan Murat Tugay Tepe, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurma'', ve ''yağmaya teşebbüs'' suçlarından diğer 5 şüpheli ise ''suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak'' suçundan tutuklandı.

Öte yandan, bu kişilerle birlikte adliyeye çıkarılan ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan 6 kişiden 4'ünün kadın olduğu kaydedildi.

SİBEL ÇARMIKLI SERBEST BIRAKILDI...

İstanbul'da Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un tutuklandığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan iş kadını Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Çarmıklı ile H.Ç. serbest bırakıldı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sorgulanan Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Çarmıklı ile H.Ç. savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest kaldı.

Sibel Çarmıklı, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Öncelikle bu bir soruşturmaydı. Herkesin başına gelebilecek bir soruşturmaydı. İfademizi emniyet aldı. İfademizi verdik. Bütün emeği geçen arkadaşlara ve soruşturmayı yapanlara teşekkür ediyorum. Gerçeğin ne olduğu ortaya çıktı'' dedi.

''Hakkınızdaki iddia için ne söyleyeceksiniz?'' sorusunu Çarmıklı, ''Bir şey olmadığı ortaya çıktı. Tamamen asılsız olduğu ortaya çıktı'' diye yanıtladı.

Hırsızsınız
 // astsubay
AK Partili olduğu için mi serbest bırakıldı çok merak ettim. Hepiniz hırsızsınız. AK Parti ipinizi kendi elinizle hazırlıyorsunuz.......
20 Ekim 2009 21:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler