YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı
Gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı
Gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı
13 Temmuz 2008 / 15:37 Güncelleme: 13 Temmuz 2008 / 00:00

ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırı ile ilgili mahkemeye çıkarılan 3 şüpheliden 1'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 kişi ise serbest bırakıldı.


ABD Başkonsolosluğu'na yönelik silahlı saldırı ile ilgili bugün 4 kişi adliyeye sevk edildi. Polisin yaptığı operasyonlarda yakalanan Reşat A., Dursun P., Atilla Ç. ve Servet Ç.'nin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Şüpheliler soruşturmayı yürüten savcı tarafından sorgulandı. Şüphelilerden Atilla Ç. savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı. Diğer 3 şüpheli tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme şüphelilerden Servet Ç. ile Reşat A. serbest bırakıldı. Dursun P.'nin, "Terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verildi.


Serbest bırakılan Reşat A., "Adalet yerini buldu" derken Servet Ç. ise, "Ben terörist değilim" diye bağırdı. Tutuklanan Dursun P.'nin ifadesinde, ölen Erkan Kargın'ın İsrail ve ABD'ye yönelik bir eylem yapmak isteğinde olduğunu söylediği öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler