YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltılar, sorgular, tutuklananlar ve serbest kal
Gözaltılar, sorgular, tutuklananlar ve serbest kal
Gözaltılar, sorgular, tutuklananlar ve serbest kal
06 Temmuz 2008 / 07:53 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Gözaltılar, sorgular, tutuklananlar ve serbest kalanlar... İşte Ergenekon operasyonunda son durum...Emekli Orgeneral Hurşit Tolon: Savcılık sorgusunun ardından mahkemece tutuklanmasına karar verildi.


ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur: Rahatsızlandığı için hastaneye kaldırıldı. Gözaltı süresi dolduğu için savcılık tarafından sorgusu yapılmadan tutuklanma istemiyle mahkemeye çıkarıldı. Daha sonra mahkeme kararıyla tutuklandı.


Osman Gürbüz: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim tutukladı.


Durmuş Ali Özoğlu: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.


Kemal Aydın: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Savcıya ifade verdikten sonra rahatsızlandı. Şişli Etfal’de tedavi altına alındı. Hakim Kemal Aydın’ı tutukladı.


Neriman Aydın: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Cumhuriyet savcılarına ifade verdikten sonra rahatsızlandı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisinin ardından tutuklandı.


ATO Başkanı Sinan Aygün : Tutuklanarak cezaevine gönderildi. ADD Kadıköy Şubesi eski Başkanı Birol Başaran: Tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Emekli Albay Hasan Atilla Uğur: Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emekli Astsubay İbrahim Özcan: Tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Balbay: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.


Tümamiral İlker Güven: Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi, ancak serbest kaldı.


Tercüman Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ufuk Büyükçelebi : Serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı kondu.


Ati Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Ercüment Ovalı :20 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.


Hamza Demir: Serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı kondu.


Yazar Erol Mütercimler: Serbest bırakıldı. Siyami Yalçın: Serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı kondu.


Murat Avar: Serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı kondu. Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Adnan Türkkan: Serbest bırakıldı.


İP Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Tunç Akkoç: Serbest bırakıldı. Yurtdışı çıkış yasağı getirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler