YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltılar için bakın ne dedi?
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ergenekon soruşturması çerçevesinde bu sabah gözaltına alınan gazetecilerle ilgili bir soruya "Somut bir gerekçe olmadan insanların evleri basılıyorsa demokrasinin sorgulanması gerekir"dedi.
Gözaltılar için  bakın ne dedi?
03 Mart 2011 / 15:33 Güncelleme: 03 Mart 2011 / 15:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Eğer somut bir gerekçe olmadan sabahın erken saatlerinde gazetecilerin evleri ve çalışma ofisleri aranıyorsa, basılıyorsa, bu, Türkiye'de demokrasinin sorgulanması gerektiğini gösteriyor'' dedi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan Ankara'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazetecilerle ilgili sorular üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Tuzun koktuğu süreci yaşıyoruz. Artık Türkiye'de, namuslu gazetecilik yapmak gittikçe zorlaşıyor. Halkıma şunu söylemek isterim; hiç bir baskıcı düzen ilelebet yürüyemez. AKP baskı kurdukça, toplumun bilinçlenmesi artacaktır. Biz hukukun üstünlüğünü istiyoruz. Şu anda güçlünün hukuku Türkiye'de geçerli.

Bugün Ankara Baro Başkanı'nın yaptığı bir açıklama var, 'Arama kararlarında somut bir gerekçe söz konusu değildir' diye. Eğer somut bir gerekçe olmadan sabahın erken saatlerinde gazetecilerin evleri ve çalışma ofisleri aranıyorsa, basılıyorsa, bu, Türkiye'de demokrasinin sorgulanması gerektiğini gösteriyor.''

AA

kılınç
 // yusuf
Avukat kemal kulağa hoş geliyor bence...:)...
04 Mart 2011 01:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler