YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltılar devam ediyor...
Gözaltılar devam ediyor...
13 Eylül 2010 16:21
İstanbul'da referanduma katılımı önlemek amacıyla eylem hazırlığında olduğu ileri sürülen 14 kişi daha gözlatın alınadı. İstanbul'da referandum dolayısyla dün de 593 kişi gözaltına alınmıştı...

İstanbul'da, halk oylamasına katılımı önlemek amacıyla eylem hazırlığı içerisinde oldukları öne sürülen 14 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, halk oylaması sırasında, katılımı önlemek ve kaos ortamı oluşturmak amacıyla molotofkokteylli korsan gösteri, güvenlik güçlerine taşlı sopalı saldırı, sandıkların bulunduğu okul önlerine pankart asma ile benzeri eylemler hazırlığı içinde bulunduğu öne sürülen 14 kişiyi yakaladı.

Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) üyesi oldukları bildirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

İstanbul'da referandum dolayısyla dün de 593 kişi gözaltına alınmıştı... Böylece gözaltına alınanların sayısı 607 kişi oldu... Sağlık işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcılığınca ifadeleri alınan 14 kişiden 2'si serbest bırakılırken, diğerleri tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Bu arada, şüphelilerin sevk edildiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde toplanan bir grup, düzenlenen operasyonlar ve gözaltına alma işlemini protesto etti. (Kanal A Haber- A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler