YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göstericiler camide içki ve sigara içmiş
Göstericiler camide içki ve sigara içmiş
03 Haziran 2013 11:42
Taksim Gezi Parkı olayları sırasında göstericileri Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'ni adeta üs olarak kullandığı ortaya çıktı.

Göstericilerin yaralanan arkadaşlarını camide tedavi ettiği ve camiyi ameliyathaneye çevirdiği anlaşıldı. Çöplüğe dönen camide çok sayıda sağlık malzemesinin yanı sıra bira şişesi ve sigara paketi de yer alıyor.

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto etmek amacıyla başlayan eylemler sebebiyle yaşanan gerilim devam ediyor. Polisle göstericiler arasında yaşanan çatışmalar günlerdir sürüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de sıklıkla gittiği Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nin üç gündür göstericiler tarafından adeta üs olarak kullandığı ortaya çıktı. Göstericilerin özellikle gece boyunca süren olaylarda yaralanan arkadaşlarını camide tedavi ettiği anlaşıldı. Camiyi işgal eden eylemciler camiye büyük zarar verdi. Güvenlik kameraları bile tamamen kırıldı.

Çöplüğe dönen camideki sağlık malzemeleri, bira şişeleri ve sigara paketleri ise dikkat çekti. Göstericilerin, polisin attığı biber gazından etkilenmemek için hazırladıkları limon suyu, sirke ve özel olarak hazırladıkları karışımların bulunduğu şişeleri camide depoladıkları ortaya çıktı. Camide çok sayıda maske de bulundu.

İsminin açıklanmasını istemeyen ve kameralara konuşmaktan kaçınan caminin müezzini ise caminin kendi kaderine terk edildiğini öne sürerek yetkililere sitemde bulundu. İmam'ın bile camiye gelmediğini iddia eden müezzin göstericilere yalvararak camiye zarar vermelerini engellemeye çalıştığını aktardı. Cami müezzini polisin camiyi koruması gerektiğini ifade etti.

Polisin incelemesinin ardından caminin temizleneceği öğrenildi.

 

CİHAN

14:04
 // Cami işgali
Cami ve ibadet yerlerini işgal etmek ve amacından başka bir işte kullanmak, kamu ve insanlık suçudur. Cezasız kalmasınlar. Bizi de sokağa çekmeyin, sonu felaket olur. Sessiz kalıyorsak, dingil olmadığımızdandır. Haddinizi bilin. Ne kiliseye, ne havraya ne cemevine ne de camilere dokundurtmayız ona göre....
03 Haziran 2013 14:04
mendeburlar
 // kuyubarak
Mendeburluktur bunun adı mayasının kimden olduğu belli olmayan sırtlan kümesi Mmutlak hakim olan Allah(CC.) herkesin hakkından zamanı geldimi gelecek....
03 Haziran 2013 Pazartesi 13:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler