YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Görüşmek bize haram mı?
"Görüşmek bize haram mı?
01 Temmuz 2011 23:15
Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'la biraraya geldi. Çıkışta basının sorularını yanıtlayan Erdoğan, bir soru üzerine "Görüşmek bize haram mı?"yanıtını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile yarım saat süren bir görüşme yaptı.

Başbakan Erdoğan, Polis Akademisi mezuniyet töreninden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, ''İçeride Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile bir görüşme yaptınız mı?'' sorusuna, ''Görüşmek bize haram mı?'' yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, ''Yeni hükümet için Çankaya Köşkü'ne ne zaman çıkacağı'' yönünde sorulan bir soru üzerine, ''Meclis Başkanlığı seçimini halledelim ondan sonra'' dedi.

Erdoğan, ''Salı gününü bekleyelim mi?'' sorusunu, ''Ben size haber veririm'' diye yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, ''Bu konuda bir sürpriz olup olmayacağına'' ilişkin soru üzerine de ''Bir sürpriz yok'' dedi.

"GÜNCEL KONU GÖRÜŞMEDİK"

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede gündemdeki konuları konuşmadıklarını söyledi.

Polis Akademisinin 66'ncı dönem mezuniyet törenine katılan Kılıç, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, ''Sayın Başbakan ile Hatip Dicle'nin durumunu mu görüştünüz '' sorusuna Kılıç, ''Hayır. Gündemdeki konuları görüşmedik'' karşılığını verdi.

''Tutuklu vekillerin durumunu mu görüştünüz '' sorusu üzerine de Kılıç, ''Hayır, hayır. Törenlerin ardından nezaket çayı içilir. O nedenle bir araya geldik'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler