YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görüşme sona erdi
Görüşme sona erdi
02 Haziran 2010 00:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi sona erdi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın, telefonla görüştüğü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ülkesinin, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısında hayatını kaybedenler ve yaralananların yanısıra tüm yolcular ile gemilerin salıverilmesine yardım etmek için İsrail ile yakın istişare içinde çalıştıklarını söyledi.

Beyaz Saray'dan yazılı açıklamaya göre, Obama, Erdoğan'a, Gazze'ye gitmek için yola çıkan Türk bayraklı gemiye İsrail ordusunun operasyonu sonucunda meydana gelen can kayıpları ve yaralanmalardan ötürü derin üzüntülerini iletti.

Başbakan Erdoğan'a, olayda hayatını kaybedenler ve yaralananların yanısıra tüm yolcular ile gemilerin salıverilmesine yardım etmek için İsrail ile yakın istişare içinde çalıştıklarını ifade eden Obama, ''trajediyi çevreleyen gerçeklerin güvenilir, tarafsız ve şeffaf bir şekilde soruşturulmasına ülkesinin desteğini'' dile getirdi.

Obama, İsrail'in güvenliği zayıflatılmadan, Gazze halkına insani yardımların sunulmasının daha iyi yollarının bulunmasının önemini belirtti.

Görüşmede, genel durumu çözmenin yolu olarak, bağımsız, bitişik ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir Filistin devletini tesis eden kapsamlı bir barış anlaşmasının öneminin altını çizen Obama, ülkesinin, daha istikrarlı ve güvenli bir Orta Doğu'da çıkarı olan Türkiye, İsrail ve diğerleriyle yakından çalışarak bu hedefin başarılmasına yönelik devam eden bağlılığının önemini vurguladı. (A.A.)

Türk'lere kimler saldırır.?
 // ibrahim çelikoğlu
Başta Ermeni,Rum ve en tehlikelisi yahudidir.Vatanı korurken bunlar hesaplanmalıdır.Teknelojisini her pahasına kendisi geliştirmelidir.
Sırlarını başka devletlerin eline bırakmamalıdır.Devlet işi ciddi iştir.Yok küserim.Yok üzülür ağlarım.Şöyle yapar böyle yaparım
,bu zamanda çocuklar bile böyle oyun oynamaktan vaz geçti.
İsraile güven olmaz.Din devleti Yukarımezopotonyayı şart kılar.
Batınında gözü Türkiyededir ve bu serserileri iyi tanır.Buradan teh...
02 Haziran 2010 10:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler