YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görüntüler TÜBİTAK'a gönderildi
Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısının yağıldığı gün ve öncesine dair Sıhhiye Orduevi kameralarının görüntülerini TÜBİTAK'a gönderdi.
Görüntüler TÜBİTAK'a gönderildi
25 Mayıs 2010 / 14:39 Güncelleme: 25 Mayıs 2010 / 16:46

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısının yapıldığı gün ve bir gün öncesine ilişkin Sıhhiye Orduevi'ne ait güvenlik kamera görüntülerini de TÜBİTAK'a gönderdi. Danıştay'ın kamera kayıtlarını da inceleyen TÜBİTAK, görüntülerin bazı bölümlerinin silindiğini tespit etmişti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısı günü ve bir gün öncesine ait Sıhhiye Orduevi'nin güvenlik kamera görüntülerini TÜBİTAK'a gönderdi. Mahkeme, TÜBİTAK'tan net olmayan kişilerin teşhis edilebilmesi için görüntülerin daha net hale getirilip getirilemeyeceğini sordu. Görüntülerin daha net hale getirilmesi durumunda Danıştay saldırısı anında sanık Alparslan Arslan'ın yanında başka kimse bulunup bulunmadığını belirleyebilecek. Ayrıca, saldırının gerçekleştiği günden bir gün önce Alparslan Arslan veya başka kişilerin Danıştay etrafında keşif yapıp yapmadıkları konusunda da görüntüler daha kolay incelenebilecek.

Danıştay'ın kamera kayıtlarını da inceleyen TÜBİTAK, görüntülerin bazı bölümlerinin silindiğini tespit etmişti.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler