YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görülmemiş ittifak! PKK yakın zamanda yok olacak!
PKK kurulduğundan beri hiç bu kadar zor duruma düşmemişti. Devletin, askerin, polisin motivasyonu ve halkın tutumu örgütü Türkiye'de bitirdi
Görülmemiş ittifak! PKK yakın zamanda yok olacak!
27 Nisan 2016 / 10:10 Güncelleme: 27 Nisan 2016 / 13:07

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Güneydoğu ilçelerinde devam eden terör operasyonları sırasında bölgenin nabzını tuttu, bugünkü yazısında ise son duruma ilişkin gözlemlerini aktardı.

Bölgede, terörle mücadelede şimdiye kadar görülmemiş bir ittifak olduğunun altını çizen Öztürk, kaymakamından generaline, askerinden komiserine müthiş bir dayanışmanın sağlandığını aktardı.

DEFALARCA YARALANDIĞI HALDE SUR’DAN AYRILMAYAN KOMİSER…

Batı illerine gidebilecekken Nusaybin’i seçen genç bir kaymakamı, Cizre’de gönüllü olarak sokakta askeriyle birlikte operasyonu yöneten generali, defalarca yaralandığı halde Sur’dan gitmeyen, çatışmanın ortasında genç polislerle birlikte çamurun içinde çarpışan komiseri, polise elinde kumanyasıyla yiyecek götüren bir Rizeli askeri anlatan Kemal Öztürk, “hırslanmışlar, öfkeliler ve asla vazgeçecek gibi değiller, her şehit haberiyle daha da bileniyorlar” ifadelerini kullandı.

40 YILDIR GÖRÜLMEMİŞ BİR İTTİFAK

Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta askerine, polisine  sahip çıktığını “ya teslim olacaklar, ya da yok olacaklar” dediğini, Başbakan Davutoğlu’nun her hafta doğu illerine gidip halkın arasına girdiğini, Genelkurmay Başkanı’nın çatışma nerede alevlenirse oraya gittiğini, ordusunu teyakkuzda tuttuğunu hatırlatarak “terörle mücadelede, son 40 yılda görülmemiş bir ittifaktan bahsediyorum” dedi.

BÖLGE HALKININ DESTEĞİ DENGEYİ DEĞİŞTİRDİ

Bu ittifakta en önemli etken ise bölge halkının tutumu. Kürt halkı PKK’dan uzaklaştığı gibi, güvenlik görevlilerine de yoğun bir destek sağlıyorlar. Daha da önemlisi, PKK ve HDP’nin isyan çağrılarına itibar etmiyorlar. Kemal Öztürk’e göre bu durum, terörle mücadelede dengeleri değiştiren tarihi bir gelişme.

PKK YAKINDA TÜRKİYE’Yİ TERK EDECEK

PKK’yla kesinlikle masaya oturulmayacağının altını çizen Öztürk, örgütün Türkiye içinde tükendiğini ve yakın zamanda Türkiye’yi tamamen terk edeceğini belirtti.

Fitneye mani olmak
 // Rasim DUMAN
TSK'da 27 sene şanlı ordumuzun üniformasını giydikten sonra emekli oldum. Bu sitede yazdığım yorumlar ile, PKK-HDP iddialarına aklı-gönlü-zihni kayan Kürtler'i - hasbelkader - kendimi örnek göstererek ikaz etmeye, uyandırmaya çalışıyorum. Siz de ve yazılarımı okuyan bütün kardeşlerim de emin olunuz ki, Türkiyemiz'de yanmakta olan bu fitne ateşini söndürmeye çalışmaktan başka bir gayem yok. Selâm, dua ve muhabbetlerimi arzediyorum....
27 Nisan 2016 Çarşamba 20:38
Hedefim birlik-beraberlik
 // Rasim DUMAN
Ve aleykümüsselâm muhterem Ömer bey kardeşim. Evet, belki de başkalarını rahatsız edecek kadar fazla tekrar ettim Kürt olduğumu. ALLAH (C.C.) şâhittir ki bunu yapmaktaki niyetim, mensup olduğum ırk'ın insanlarının da, Türkler'in de, kavmiyyetçilik asabiyeti ve gayreti göstermelerinin, Din-i Mübin-i İslâm'a aykırı ve haram olduğunu, PKK-HDP'nin Kürtler'i tuzağa çekerek TÜrkiyemiz'i yıkmaya çalıştıklarını isbâta çalışmaktan ibârettir....
27 Nisan 2016 Çarşamba 20:29
 // Ömer
bu türden söylem ve ispat mecburiyeti aslında savunma zorunluğu duyduğun varoluşun inkarını pekiştirmeye çalışma refleksidir. Z.haluk çay ve partisine mensup vatandaşlar kart-kurt dedikleri günleri, kürt ve kürtçe hangi tarih edebiyat kitabımızda geçti? Bakın eğer Türkmen dağı diyor isek cibal-ı akrad da diyebilmliyiz. Müslüman insan dürüst olmak zorunda.aksine Müslümanlıktan söz etmesinler. Selam ve dua...
27 Nisan 2016 19:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler