YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez'den sert tepki
Öğrencileri yakmaya çalışmak insani değerleri kaybedişin göstergesi...
Görmez'den sert tepki
01 Haziran 2011 / 08:14 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 08:15
Cizre'de imam hatipli öğrencilerin kaldığı yurdu yakmaya çalışan PKK'lı teröristlere Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de sert tepki gösterdi.
Görmez, "Bu saldırı, terörün her türlü insanî değerden ne denli uzaklaştığının göstergesidir." dedi. Üniversiteye hazırlanan masum öğrencilerin hedef alınmasının akıl almaz bir tutum olduğunu vurgulayan Diyanet İşleri Başkanı, böyle hadiselerin bir daha yaşanmaması için her türlü tedbirin alınması gerektiğini söyledi. Görmez, saldırıda yaralanan öğrencilerin ailelerini arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini ileteceğini de ifade etti. Öğrenci yurduna molotofkokteylleriyle saldıran ve yardım gelmesini engellemek için yolu kapatan PKK'lılar biri ağır olmak üzere 3 öğrencinin yanarak yaralanmasına yol açmıştı.

Cizre'de imam-hatip lisesi öğrencilerini yakmak için kaldıkları özel öğrenci yurduna molotofkokteyliyle saldıran ve yardım gelmesini engellemek için yolu kapatan PKK'lı teröristlere bölgenin kanaat önderleri tepki göstermişti. Saldırı sonrası vücudunun yüzde 25'i yanan ve tedavisi Ankara'da süren imam-hatip lisesi 2. sınıf öğrencisi Fehmi Fidan, dün Zaman'a yaptığı açıklamada yaşananlar karşısında şaşkın olduğunu ve 'din kültürü öğretmeni' olmak istediğini anlatmıştı. Genç öğrenciye destek veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yapılan saldırıya da tepki gösterdi. "Şiddet ve terörün masum imam-hatip lisesi öğrencilerine ve bir yurt binasında üniversiteye hazırlık çalışmaları içerisinde olan öğrencilere yönelmiş olması her türlü insanlık değerlerinden ne kadar uzaklaşıldığının açık bir göstergesidir.'' diyen Görmez, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmaması için her türlü tedbirin alınmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Hafta sonu İmam-Hatip Liseleri Arası Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması finalinin gerçekleştirileceği Mardin'e gideceğini belirten Diyanet İşleri Başkanı Görmez, aynı zamanda saldırıya uğrayan öğrencilerin yakınlarına da 'geçmiş olsun' dileklerini ileteceğini söyledi. (Zaman)

dinsizlerin eylemi
 // mehemet karadağ
din yani islam bu milletin birbirine sımsıkı sarılmasına vesile olan enbüyük etkendirrr.kardeşliği bozmak isteyenlerin önünde enbüyük engel islam kardeşliğidirrr..çünkü allah(cc)kurdanda'innemelmü'minine ihvatün feaslihu beyne ahaveyküm laalleküm türhamun''buyurmaktadırr.müminler kardeştirr.aralarını düzeltin.umulirki rahmete kavuşursunbuz..biz bu kardeşliği bozmak isteyenleri kınıyoruzzz...yüce rabbim onlara hidayet versin....
01 Haziran 2011 11:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler