YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez'den Kandil açıklaması
Görmez'den Kandil açıklaması
03 Haziran 2011 10:01
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dün gerçekleştirilen Kandil pogramı ile ilgili açıklamada bulundu...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Regaip Kandili programının Selimiye Camisi'nde coşkuyla kutlandığını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, Taş Odalar Otel'de Edirne ve civar ilçe müftüleriyle kahvaltıda buluştu.

Prof. Dr. Görmez, bir süre din görevlileriyle sohbet etti. Sohbette dün akşamki Selimiye'deki Regaip Kandili programının çok coşkulu geçtiğini söyledi.

Gazetecilere açıklamada da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, birlik ve beraberlik içinde nice kandiller geçirmeyi dilediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Dün gece Selimiye'de hiç unutamayacağımız güzel bir gece yaşadık. Trakya ve Balkanlar buluşması dün gece Selimiye'de yaşandı. Buda beni son derece mutlu etti. Özellikle Batı Trakya'dan, Gümilcine'den, İskeçe'den, Bulgaristan Kırcaali'den, Filibe'den, Haskova'dan, Sofya'dan onlarca otobüs insan buraya geldi. Ayrıca o bölgedeki müftüler ve din adamlarımızla birlikte olduk. Gerçekten Regaip Kandili'ni kandilin şanına yakışır şekilde ecdadımızın bize bıraktığı en büyük armağanlardan biri olan Selimiye'de bu birlikteliği yaşamış olmaktan, büyük bir mutluluk duydum. Yüce rabbimiz nice nice kandilleri ulu mabetlerde, yaşamayı bize nasip etsin. Yahya Kemal bir şiirinde (Ulu mabedde karıştım, vatanın birliğine) der. Dün gece Yahya Kemal'in Süleymaniye Camisi için söylediği söz Selimiye için gerçekleşti. İnşallah daha nice  kandilleri, böyle birliktelikler içinde yaşarız.''

Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, Türk bayrağı motifli badem ezmesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez'e hediye etti. Hediyeyi çok güzel bulan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, teşekkür ederek armağanı kabul etti.

Prof. Dr. Görmez, Edirne'deki programlarını tamamlamasının ardından Ankara'ya hareket etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler