YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez'den İsrail'e "Mescid-i Aksa" tepkisi
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, İsrail tarafından bugün Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirilen saldırılara ilişkin açıklama yaptı.
Görmez'den İsrail'e "Mescid-i Aksa" tepkisi
13 Eylül 2015 / 21:50 Güncelleme: 13 Eylül 2015 / 22:15

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bugün sabah saatlerinden itibaren İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı. Twitter üzerinden açıklama yapan Görmez, şu ifadeleri kullandı;

"Müslümanların en mukaddes üç mabedi arasında bulunan Mescid-i Aksa'ya sabah namazı vaktinde başlayan İsrail müdahalesi kabul edilemez. Bütün din ve medeniyetlerde kabul edilen mabed masuniyetinin çiğnenerek Mescid-i Aksa'nın işgal edilmiş olmasını şiddetle kınıyorum. Bu meşum saldırıda yaralanan aralarında kadınların da bulunduğu kardeşlerime acil şifalar diliyorum.

Görmez'in açıklaması şu şekilde devam etti:

"Bugün Mescid-i Aksa'nın Müslümanlara kapatılması ve ibadet halindeki çok sayıda Müslümanın içerisinden çıkarılarak 40 Yahudi yerleşimcinin asker korumasında harem-i şerife sokulması Mescid-i Aksa'nın “zamansal" taksimi yönünde atılmış tehlikeli bir adımdır. 1967'den beri işgal altında tutulan Mescid-i Aksa'ya yönelik süregelen ihlaller bugün yeni bir aşamaya taşınarak “zamansal ve mekânsal taksim" planı cebren uygulanma girişiminde bulunulmuştur. Bunu sağlamak amacıyla ibadet eden insanlara yapılan saldıralar bütün Müslümanları ve vicdan sahibi herkesi derinden yaralamıştır. Olaylar önlenemez boyutlara ulaşmadan işgalciler bu vahim teşebbüsten derhal dönmeli, Mescid-i Aksa behemehâl açılmalı, her türlü taksim ve işgal emellerinden sonsuza dek vazgeçilmelidir"

1-20150913220923.jpg

Sayın Görmez
 // TANER GÜN
iyisin hoşsun da seni kim takar ben anlamadım ...
14 Eylül 2015 Pazartesi 14:19
kral çıplak
 // İsmail
bu ülkeyi seven çirkef birileri, yine türlü bahanelerle saldırır M. Görmez e. Artık bunu görüyoruz....
13 Eylül 2015 Pazar 22:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler