YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez: FETÖ'nün eğitim verdiği çocuklar 4 özelliğini kaybetti
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez STK'lar ile düzenlenen akşam yemeğinde konuştu. Görmez FETÖ'ye tepki göstererek, onların eğittiği çocuklarında vatan, millet sevgisi, ümmet mensubiyetini kaybettikleri üzerinde durdu.
Görmez: FETÖ'nün eğitim verdiği çocuklar 4 özelliğini kaybetti
19 Ağustos 2016 / 02:39 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 02:42

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) mensubu, 42 farklı ülkeden, 65 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki akşam yemeğinde Görmez, yaşanılan zor günlerde Türkiye'nin yanında yer aldıkları için İDSB temsilcilerine teşekkür etti.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, darbe girişimi gecesinde, Türkiye'nin tamamında 90 bin camide selalar vererek, ezanlar okuyarak milletin yanında yer aldığını anımsattı ve Kerkük, Irak, Bosna, Kosova ve Makedonya'da da selalar okunduğunu, dualar edildiğini anlattı.

Küresel bir fitne hareketine dönüştü

FETÖ'nün sadece Türkiye'de değil, bütün İslam dünyasında küresel bir fitne hareketine dönüştüğüne işaret eden Görmez, "Tarihi tecrübe göstermiştir ki bu hareketin içinde eğitime tabi tutulan çocuklar, 4 özelliklerini kaybetmişlerdir." dedi.

Görmez, FETÖ'nün eğitim verdiği çocukların, kişiliklerini, anne-baba, dost, kardeş, akraba sevgi ve saygısını, millet bağını, ümmet mensubiyetini kaybettiklerini belirtti.

Bu yapı içinde yetişenlerin, girdikleri yapıyı, kişiliklerinin, ailelerinin, milletlerinin ve ümmete mensubiyetin önüne geçirdiklerini vurgulayan Görmez, İDSB temsilcilerinden kendi ülkelerindeki Müslümanları, FETÖ'nün teşkilatlanmasıyla ilgili uyarmalarını istedi.

İDSB hakkında bilgi veren Genel Sekreter Ali Kurt ise 63 ülkeden 312 sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği dev bir çatı kuruluş olduğunu, Asya Pasifik'ten Ortadoğu'ya, Afrika'dan, Avrupa'ya ve ABD'ye kadar uzanan geniş yelpazede tek bir ümmet olmanın, tek hedefe kilitlenmenin ve kardeşliğin platformu olduğunu söyledi.

 

AA

DOĞRU
 // CEM
Kendine normalden fazla güvenen bencil ve kibirli ruhsuz insanlar yetiştirdiler....
19 Ağustos 2016 Cuma 16:22
 // vatan sever
Devlet ,çocuklarına maddi ve manevi yurtla ,bursla sahip çıkmazsa ,sahip çıkarak onları kullanacak ğüçler herzaman olacaktır...
19 Ağustos 2016 07:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler