YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez: Elimizde üç günlük cami görüntüleri var!
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gezi olayları sırasında eylemcilerin sığındığı camiye ilişkin '3 günlük kamera kayıtlarımız elimizdedir. Herhangi bir Müslümanın kabul edemeyeceği davranışlar da var'dedi.
Görmez: Elimizde üç günlük cami görüntüleri var!
24 Temmuz 2013 / 12:11 Güncelleme: 24 Temmuz 2013 / 12:22

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Sosyal Tesisleri'nde verilen iftarda gazetecilerle biraraya gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Görmez, Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'ne giren eylemcilere ilişkin  bir soru üzerine, amaçlarının herhangi bir şeyi örtmek ya da kapatmak  olmadığını, sadece yaşanan olayda suçlama ile suiniyetin birbirine karıştığını ve  böylece tavır almanın güçleştiğini ifade etti.

Oraya giren güvendedir

Daha önce "rengi, dini, ırkı, hatta işlediği suç ne olursa olsun  Allah'ın evine, mabede sığınan her insan bize Allah'ın emanetidir" dediğini  anımsatan Görmez, şöyle konuştu:

 'Kabe için Cenabı Hakkın kullandığı bir ifade vardır, 'Oraya giren,  güvendedir'. Kabe'nin şubeleri olan camilere de herhangi bir insan zor bir  zamanında sığındığı zaman biz onu güvende kabul ederiz. Ama bizim itiraz  ettiğimiz, kabul etmediğimiz şu oldu; çok önceden, olaylar başlamadan içinde  şiddeti barındıran bir hareket, o hareketi yapacak olan insanlar, bir camiyi  önceden bir karargah olarak, üs olarak, lojistik mekan olarak belirleyip, önceden  çuvallarla eşyalarını oraşa taşıyıp hazırlık yapmışlarsa bunu kabul  edemeyeceğimizi açıkca ifade ettik. Bu iki hususu birbirinden ayırdık, ayırmaya  da devam ediyoruz.

Elimizde 3 günlük görüntüler var

İçeriye gelince, tekrar tartışma başlatmak istemem, 3 günlük kamera  kayıtlarımız elimizdedir. İçeride her türlü, sadece yaralılar yok, sadece masum  olarak oraya sığınanlar yok, herhangi bir Müslümanın kabul edemeyeceği  davranışlar da var. Bunların bir kısmını biz doğrusu paylaşmayı dahi zait kabul  ettik. Gönül isterki böyle birşey hiç olmasaydı, bunun üzerinden de bir cami  üzerinden böyle bir tartışma hiç yaşanmasıydı. Ama bu iki hususu daima  birbirinden ayırdık, ayırmaya devam ediyoruz."

cesur olun
 // yılmaz türk
neden bu görüntüler yayınlanmaz anlamıyorum. yayınlayın herkes görsün bu rezilliği. çapulcular sayın Başbakanı öldürmeye kalksınlar, açıkça Müslümanlara saldırsınlar, sizde sanırım infial olur kaygısıyla yayınlamayın. korkmayın vede merak ta etmeyin öyle tepki koyacak MÜSLÜMANI MERCEKLE ARASAN BULAMAZSIN....
24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler