YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez açıkladı: Berat Kandili'nde ilk defa...
Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl Berat Kandili’nde farklı bir uygulama yapma kararı aldığını belirterek bu gece yatsı namazında Türkiye’nin bütün camilerinde topluca dua edileceğini bildirdi.
Görmez açıkladı: Berat Kandili'nde ilk defa...
01 Haziran 2015 / 20:10 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 20:15

Batı Trakya'dan Türkiye'ye bu konuda mesaj göndererek çağrıda bulunmak istediğini ifade eden Görmez, "Bu gece hem bireysel olarak, hem de toplum olarak kötülüklerden nefsimizi arındırmak ve beratımız için topluca duaya durulacak. Dolayısıyla kadınıyla erkeğiyle çocuklarımızın da ellerinden tutarak, hem Berat gecesinin bu manevi iklimine dahil olmaya, hem de camilerden, mihraplardan yapılacak duaya bütün kardeşlerimizi davet ediyorum" dedi.

Başkan Görmez, İslam aleminin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizerek tüm Müslümanların sadece kavli değil fiili dualara ihtiyacı olduğunu söyledi.

İslam'ın, duanın gücüne vurgu yapan bir inanç olduğunu belirten Görmez, şunları kaydetti:

"Yüce Rabbimiz, 'Eğer duanız olmazsa ne işe yararsınız' buyuruyor yüce kitabında. Zaman zaman birbirimizi kırıyoruz. Yüreklerimiz işgal ediliyor, öfkelerin, yanlışlıkların egemenliğine giriyor. Oysa yüreklerimizin berata ihtiyacı var. Beratın sahibi Rabbimizdir ama beratını almak aslında her insanın kendi elindedir. Bizim elimizdedir. Hep birlikte camilere giderek bu dualara duralım. Hem kendimizin, hem ailemizin ve hem de İslam aleminin beratı için dua edelim. Ben herkesi bu duaya katılmaya davet ediyorum. Ben de hocalarımızla İskeçe ve Gümülcine müftülerimizle Batı Trakyalı kardeşlerimizle birlikte inşallah Allah nasip ederse bu gece İskeçe’de bu duaya duracağız. Cenab-ı Allah dualarımızı kabul etsin."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler