YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görme engelliler engel tanımadı
Görme engelliler engel tanımadı
26 Temmuz 2010 18:45
Onların gözleri kapalı ama kalpleri değil... Görme engelli çocuklar yine engel tanımadılar. Bu kez kabartma harflerle hazırlanan Kuran'ı Kerim okudular...

Çorum'da görme engelli öğrencilere yönelik açılan Kur'an Kerim kursu tamamlandı. Yaşları 10 ile 17 arasındaki 15 görme engelli çocuk 20 günde kuran okumayı öğrendi. Kabartma harflerle hazırlanan Kuran'ı Kitapları ile kurs alan öğrenciler, azmin zaferini gözler önüne serdiler.

Görme engelli çocuklar Ulu camide düzenlenen bir törenle ödüllendirildiler. Ödül töreni sırasında Kuran'ı Kerim ve ilahi okuyan görme engelli çocuklar, dinleyenleri hayran bıraktılar.

Öğrencilere Kuran-ı Kerim eğitimini onlar gibi görme engelli olan Usta öğretici İsmail Başkale verdi. Görme engelli olmalarına rağmen bu konuda da engel tanımayan öğrenciler, azmettiler ve 20 günde Kur'an-ı Kerim öğrenmeyi başardılar.

6 nokta alfabesine göre hazırlanan kabartma harfli Kuran'ı Kerimlerle eğitim alan öğrenciler, kursu başarıyla tamamlayarak belgelerini aldılar.

İl Vaizi Hüseyin Gargı Ulu Cami'de düzenlenen törende, çocukların büyük bir başarı gösterdiklerini söyleyerek, engelli öğrencileri kutladı.

Program sonunda kursta dereceye giren öğrencilere tam altın ve çeyrek altın, diğer öğrencilere de gömlek hediye edildi. Bu arada Camide toplanan cemaatin öğrencilere para yardımı yapmak için adeta birbirleriyle yarışması ilginç görüntüler oluşturdu.

Görme engelli öğrencilerin azminden oldukça etkilenen vatandaşlar, camiden elleri boş çıkmak istemeyince, çok miktarda para toplandı.

Yapılan yardımlarla tanesi 80 TL olan, kabartma harfli kuranı kerimlerden alınacağı açıklandı. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler