YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görgü tanıkları konuştu!
Suriye tarafından düşürülen Türk savaş uçağı ile ilgili görgü tanıkları konuştu...
Görgü tanıkları konuştu!
23 Haziran 2012 / 15:35 Güncelleme: 23 Haziran 2012 / 15:35

Suriye tarafından Hatay'ın güneybatısında düşürülen Türk askeri uçağının pilotlarının ve enkazının bulunması için çalışmalar sürerken, iki uçaktan birinin düştüğünü, diğerinin geri döndüğünü söyleyen görgü tanıkları uçağın Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Çevlik sahillerine yakın bir bölgede denize düştüğünü iddia etti.

Düşürülen uçağın Çevlik köyünün üstünden ve sahilde alçaktan uçtuğunu belirten Gülbahar Düzer (27), iki uçak gördüğünü, birinin alevlenip denize düştüğünü, uçağın düşmesiyle diğer uçağın geldiği yöne dönüp uzaklaştığını iddia etti. Olay sırasında sahilde mısır satan Mevlüde Dönmez de, iki uçağın alçaktan uçarak Çevlik üzerinden geçtiğini, birkaç dakika sonra patlama sesi duyduğunu belirtti.

Görgü tanıklarından Mehmet Yiğit ise, iki uçağın arka arkaya seyir halinde Çevlik üzerinden ve sahile yakın alçaktan uçtuğunu gördüklerini belirterek, birkaç dakika sonra deniz tarafından büyük bir patlama sesi duyduğunu, patlamanın ardından diğer uçağın geri döndüğünü söyledi.

Bu arada, Samandağ ilçesine bağlı Çevlik sahillerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botların gece boyunca arama çalışmaları yaptığı öğrenildi. Çevlik halkı yaşananlardan etkilenmeden denize girmeye devam ederken, basın kuruluşlarının da canlı yayın araçlarıyla sahilde hazır beklediği görüldü.  (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler