YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görevden alınan savcılar için ne dedi?
Görevden alınan savcılar için ne dedi?
06 Nisan 2010 09:49
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gazetecilerin sorularını yanıtladı... Ergin Balyoz soruşturmasında görevden alınan 2 savcı için bakın ne söyledi?

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yaptıkları çalışmaların amacının Türk yargısını uluslararası standartlara kavuşturmak olduğunu söyledi.

Bakan Ergin, Bakanlığa gelişinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bakan Ergin, İstanbul Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in tarafından 'Balyoz' soruşturmasını gerçekleştiren iki savcının görevden almasıyla ilgili bir soru üzerine, tek tek olayları tartışmayacağını söyledi.

Türk yargısı ile ilgili sorunların olduğu ve bunun reforme edilmesi gerektiğinin uzun zamandır konuşulduğunu dile getiren Ergin, İstanbul'da 2 değil 4 savcı olduğunu; 2 savcı hakkında işlem yapıldığını belirtti.

Ergin, "Bugün bu olayı konuşuruz, yarın başka bir olayı konuşuruz. Bunun temelinden çözmemiz gerekiyor. Yaptığımız çalışmaların amacı Türk yargısını uluslararası standartlara kavuşturmaktır." dedi.

Cihan

SALTANATÇILAR ŞİMDİLİK 4 0 GALİP !
 // HALİS
Çok sürmez onların tamamı reform ister ama biraz sancılı olacak. Gideceklerle kalmak isteyenler,saltanatçılarla adaletçiler arasında küçük hesaplaşmalar olabilir.Hele bu değişiklikten sonra anayasanın tamamının değişmesi için hükümete müracaat edecekler,onuda göreceğiz.Hükümet öyle yaptıki tek kanatlı kuş uçamayacak zaten başka kozlarıda kalmayacak.CHP barajın altına düşünce AB normlarının tamamı yerine gelecek çünki duvardan gedik açıldı.Bekliyo...
06 Nisan 2010 10:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler