YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görev değişiklikleri ellerine ulaştı
Görev değişiklikleri ellerine ulaştı
04 Nisan 2011 11:01
HSYK'nın kararnamesi ile görevleri değiştirilen Turan Çolakkaldı, Fikret Seçen, Zekeriya Öz, Ercan Şafak'ın görev yeri değişikliği yazılarının kendilerine ulaştığı öğrenildi...

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurumu (HSYK) kararnamesiyle görev yeri değiştirilen Turan Çolakkadı, Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Ercan Şafak'ın görev yeri değişikliği yazılarının kendilerine ulaştığı öğrenildi.

Bir süre önce HSYK'nın kararnamesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı ile Çolakkadı'nın yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan eski özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen'in bu atamayla ilgili görev yeri değişikliğine ilişkin yazı kendilerine ulaştı.

Söz konusu kararnameyle özel yetkileri alınarak İstanbul cumhuriyet başsavcıvekilleri olarak atanan eski özel yetkili cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz ve Ercan Şafak'a da yeni görevlerine ilişkin yazılarının ulaştığı kaydedildi.

Cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz'ün, hafta sonu Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesindeki makamına gelerek eşyalarının bir kısmını topladığı, Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Çolakkadı'nın da yarın itibariyle odasını boşaltacağı öğrenildi.

Öte yandan, Cumhuriyet Başsavcılığına getirilen Çolakkadı'nın 6 Nisan Çarşamba günü Sultanahmet'teki İstanbul Adalet Sarayındaki görevine başlanmasının beklendiği, Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan Zekeriya Öz'ün de 1 Nisan tarihinde 10 gün rapor aldığı ve raporunun bitmesinin ardından yeni görevine başlayacağı belirtildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler