YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görenler şaştı kaldı!
Görenler şaştı kaldı!
01 Kasım 2009 12:08
Balıkçı, günün sürprizini oltasıyla çekti

İstanbul'daki soğuk ve yağışlı havaya rağmen deniz tutkusundan vazgeçmeyen balıkçı, günün sürprizini oltasıyla çekti. Sabahın erken saatlerinden itibaren Bebek sahilinde avlanan balıkçı, yakaladığı lüfere önce şaşırdı, sonra sevindi. Sırtında iki kamburu bulunan lüfer için 'insan hayatında bir kere rastlar' değerlendirmesini yapan balıkçı, balığı 100 liraya satmayı planladığını söyledi.

Beşiktaş Bebek sahilinde neredeyse 20 yıldır balık tutan Ahmet Elmas isimli balıkçı, her zaman yaptığı gibi sahildeki tezgâhını açarak oltasını denize bıraktı. Balık tutmanın yanında balıkçılar için çapari, kurşun, misina gibi malzemeler de satan Elmas bir süre sonra oltasının hızla hareketlendiğini gördü. Hemen oltasına sarılarak çekmeye başlayan Elmas normalden biraz daha büyük boyutta lüfer yakaladı. Balığı denizden çıkardıktan sonra bir anormallik olduğunu fark eden balıkçı, balığın sırtında iki kambur olduğunu gördü. Balığın lüfer olup olmadığı konusunda tereddüte düşen Elmas, arkadaşlarından yardım istedi. Balığın lüfer olduğuna kanaat getirdiğinde ise Elmas, sevinç ve şaşkınlığı bir arada yaşadı.

Yaklaşık 25 santim uzunluğundaki balık için Elmas, 'İnsan hayatında böyle bir olay ile ancak bir kere karşılaşabilir. Ben 20 yıllık balıkçıyım. Böyle bir şeye hiç şahit olmamıştım.' dedi. Balığın kambur olmasının nedeninin yumurta döneminden bir bozukluk ya da balığın denizde aldığı bir darbe olabileceğini dile getiren talihli balıkçı, 'bugün benim şanslı günümdü' dedi.

Balığı satmayı düşündüğünü de söyleyen Elmas, 'meraklısı çıkar mı bilmiyorum. Ama ben almak isteyene 100 liraya vereceğim' dedi. Emektar balıkçının arkadaşları da olayın şaşkınlığını attıktan sonra arkadaşlarıyla şakalaştı. Diğer balıkçılar, Elmas'a 'acaba çok çalıştığı için balığın kamburu çıkmış olabilir mi' deyince kahkahalar birbirini izledi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler