YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gönül Çil'i Tolon Poşa bizzat arayarak davet etmiş
Gönül Çil'i Tolon Poşa bizzat arayarak davet etmiş
Gönül Çil'i Tolon Poşa bizzat arayarak davet etmiş
26 Nisan 2008 / 10:36 Güncelleme: 26 Nisan 2008 / 00:00

Kamuoyunun televizyon reklamlarından 'Evin Ana' olarak tanıdığı Gönül Çil, ulusalcıların Ankara'da düzenlediği mitinge kendisini eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un bizzat arayarak davet ettiğini açıkladı.


Hatırlanacağı gibi 'Toplumsal Güç Birliği Platformu', 12 Nisan 2008'de Tandoğan Meydanı'nda Ulusal Egemenlik Buluşması adı altında bir miting düzenlemişti. Monoton şekilde geçen miting, 'Evin Ana' lakaplı 'Gönül Çil'in sahneye çıkması ile canlanmıştı. Çil'i görenler şaşkınlıklarını gizleyememişti. Çil, Zaman'a yaptığı açıklamada, mitinge kendisini bir emekli generalin çağırdığını belirterek, "Beni Hurşit Tolon Paşa davet etti. Beni kendisi telefonla aradı. 'Para ister misiniz?' dedi. Ben de 'Hayır bir şey istemiyorum' dedim ve davetini kabul ettim." şeklinde konuştu.


Gönül Çil, bir süre önce medyada tarihî eser kaçakçılığı ile suçlanmıştı. Çil, bunu reddediyor ancak Osmaniye Karakolu'nda iki gün gözaltında tutulduğunu doğruluyor. Ama niçin gözaltına alındığını bilmediğini söylüyor. 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde CHP'ye oy attığını ifade eden Çil, "Ancak CHP'de herhangi bir görevim yok. Üye falan da değilim. Düşünce olarak sol görüşlüyüm. Ulusalcıyım." şeklinde konuşuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler