YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökyüzünde teröre protesto
Geçtiğimiz gün verdiğimiz 24 şehidimizin ardından Tüm Türkiye birlik oldu. Nerdeyse her ilde her ilçede terörü protesto eylemleri gerçekleşti. Bunlardan biri de Nevşehir'in balonalrıyla ünlü Kapadokya yöresindeydi...
Gökyüzünde teröre protesto
21 Ekim 2011 / 10:38 Güncelleme: 21 Ekim 2011 / 10:47

Kapadokya bölgesinde, turistlerin gezdirildiği sıcak hava balonunun sepetine dev Türk bayrağı ve 'Şehidimin Son Nefesi Bile Yeter Bu Vatansızların Önünü Kesmeye' yazılı afiş takılarak terör olayları protesto edildi.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi'nde, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek için turistlerin gezdirildiği balonlarla, terör olayları gökyüzünde protesto edildi.

Nevşehir'in Göreme beldesinde, içerisinde yabancı turistlerle havalanan Mavi Ay Havacılık A.Ş'ye ait balonların sepetlerinin bir tarafına dev Türk bayrağı diğer tarafına ise 'Şehidimin Son Nefesi Bile Yeter Bu Vatansızların Önünü Kesmeye' yazılı afiş takıldı. Sabahın ilk ışıklarında, sepetindeki Fransız turistlerle havalanan balon, Kapadokya semalarında yaklaşık bir buçuk saat boyunca tur attı.

Mavi Ay Havacılık A.Ş sahibi, Bekir Uçarkuş, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla böyle bir protesto yöntemi seçtiklerini belirterek, balon
sepetlerine astıkları bayraklar hakkında yabancı turistlere de uçuş öncesinde bilgi verdiklerini ve turistlerinde kendilerine destek verdiklerini söyledi... (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler