YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek'tan Ankaralılara müjdeli haber
Gökçek'tan Ankaralılara müjdeli haber
22 Kasım 2013 17:52
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Siteler esnafına 2 dev projenin müjdesini verdi.

Başkan Gökçek, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen Siteler esnafının katıldığı programda, Siteler esnafına Samsun Yolu üzerinde esnafın ürünlerini sergileyecekleri bir showroom ve Siteler’de binaların Samsun Yolu’na bakan cephelerine yapılacak dış yüzey kaplamalarının belediye tarafından ücretsiz gerçekleştirileceğini duyurdu.

Başkan Gökçek, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, “Amacımız yalnızca Siteler esnafının ayağa kalkması” sözleriyle başladığı konuşmasında, gerçekleştirecekleri 2 dev projeyi, görüntüler eşliğinde esnafla paylaştı.

’’Satışlarınıza büyük artış getirecek’’

İlk önemli projelerinin Samsun Yolu üzerinde Mamak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yer alacak, Siteler esnafının ürünlerini vatandaşlara tanıtabilecekleri showroom alanı olduğunu belirten Başkan Gökçek, “ Özellikle küçük esnafın ağırlıklı olarak geleceği, bir arada olacağı, 4 katlı bir binada 3 katı size ayrılacak, kiralama alanı 19 bin metrekare olan büyük bir showroom. Burada bir arada bulunmanız inanıyorum satışlarınıza büyük artış getirecek” dedi.

Bu yapılacak showroomdan asla para kazanmak gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayan Başkan Gökçek, “Eğer buraları size ücretsiz verirsem, bana zimmet çıkar, buradaki dükkanları çok düşük kiralarla sizlere kiralayacağız bu konuda bir sıkıntınız olmayacak” diye konuştu.

Esnafa showroomda yer alması planlanan dükkanların büyüklüğü hakkında fikir soran Başkan Gökçek, esnaftan gelen 100 ve 150 metrekarelik dükkanlar önerisini olumlu bularak ayrıntıların ve talep edilecek sembolik kira bedellerinin oda ile yapılacak görüşmeler sonucu kendilerine kısa bir sürede açıklanabileceğini söyledi.

Siteler esnafı için ikinci büyük projenin ise Sitelerde esnafın kullandığı binaların Samsun Yolu’na bakan cephelerinin dış yüzeylerin yenilenmesi olduğunu anlatan Başkan Gökçek, uygulanacak projenin animasyonunu perdeye yansıtılan görüntülerle esnaflara anlattı. Dış cephe giydirmesi ile ilgili proje için esnaftan hiçbir maliyet talep edilmeyeceğine dikkat çeken Başkan Gökçek, bunun Ankara’nın genel anlamda çehresini değiştirmek için gerçekleştirilen bir proje olduğunu ifade etti.

Daha sonra başkan Gökçek esnafın soru, dilek ve şikayetlerini dinleyerek onları cevaplandırdı.

“Başkan Melih Gökçek her konuda yanımızda”

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Sitelere bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ederek, “Başkan Melih Gökçek her konuda yanımızda” dedi. Taklacı, Gökçek’in bugün açıkladığı iki projenin de Siteler esnafına büyük fayda sağlayacağına inandığına dikkat çekti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler