YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek'in avukatına arama...
Gökçek'in avukatına arama...
12 Haziran 2010 12:13
Seyfi Oktay'ın da gözaltına alındığı son Ergenekon dalgasına takılanlar arasında bir isim oldukça dikkat çekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in en önemli iki avukatından biri olan Sefa Altıoğlu'nun evi ve işyerinde arama yapılmıştı. Bu aramalar sırasında Altıoğlu'nun yargı mensuplarıyla ilişkilerini gösteren ilginç bilgi, belge ve dökümanlara ulaşıldığı öğrenildi.

Ergenekon operasyonunun yargı ayağını oluşturduğu öne sürülen kişilere 1 haziran'da operasyon yapılmıştı.

Operasyonun en dikkat çeken ismi birçok davayı etkilemek ve yargı mensuplarının atamaları konusunda kulis yapmakla suçlanan Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'dı... Oktay hala hastanede... Gözaltı kararı kaldırıldı ancak tedavisi bitince ifadesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkaldı tarafından alınacak...

Oktay'la birlikte operasyonun hedefindeki isimler de bir o kadar dikkat çekiciydi. İP Genel Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Cengiz ve bazı avukatlar gözaltına alınmış, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in avukatı Sefa Altıoğlu'nun da evi ve bürosunda arama yapılmıştı.

Avukat Altıoğlu Melih Gökçek'in en önemli iki avukatından biri. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği'nden emekli. Sefa Altıoğlu'nun bürosundaki aramada yüksek yargı da dahil olmak üzere bazı yargı mensuplarıyla ilişkilerini gösteren bilgi, belge ve dökümanlara ulaşıldığı öğrenildi.

Melih Gökçek'in Avukatı Sefa Altıoğlu, 2009 yılında 469 bin 370 lira vergi ödeyerek birçok büyük şirketi geride bırakıp vergi rekortmenleri listesinin 41. sırasındaydı. Gökçek'in diğer iki avukatının da aynı listenin yakın sıralarında yer alması o dönemde oldukça dikkat çekici bulunmuştu. (Kanal A Haber Merkezi)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler