YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek şoförü ödüllendirdi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün ODTÜ'de yaşanan ulaşım krizinde EGO otobüs şoförüne 5 bin lira ikramiye verdiklerini açıkladı.
Gökçek şoförü ödüllendirdi
18 Mart 2010 / 21:00 Güncelleme: 18 Mart 2010 / 21:00

İki hafta önce başlayan ulaşım krizinde şimdi de öğrenciler sahnede. ODTÜ ve Hacettepeli öğrenciler Büyükşehir Belediyesinin otobüslerine parasız binmek isteyerek otobüsleri işgal ettiler. Otobüsleri spreylerle boyayan öğrencilerin birçoğu gözaltına alındı. Belediye spreyli otobüsleri Belediye binasının önüne çekti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Tuzluçayır'da ulaşım zammından dolayı bir grup genç tarafından işgal edilen otobüsü hareket ettirmeyen EGO şoförü Celal Sağdıç'a 4 bin bin 700 TL ödül verdi. Sağdıç'a Toplu İş Sözleşmesi gereği verilebilecek en büyük ödülü verdiğini dile getiren Gökçek, gelecek ay Sağdıç'a aynı miktarda bir ödeme daha yapılacağını belirtti.  
 

Birkaç gündür Başkentte yaşanan otobüs işgallerine ilişkin basın toplantısı düzenleyen Gökçek, yapılanları anarşizm olarak değerlendirdi. Gökçek, "Otobüslerimiz son üç gündür üst üste gasp ediliyor. Son olay ODTÜ ve Hacettepe Üniversitelerinin kampuslerinde yaşandı. Bu olayları kabul edebilmek mümkün değil. Otobüslerimize ciddi zararlar verilmiştir. Bu isyandır, devlet malına zarardır. Gökçek böyle olaylar olduğu takdirde anarşistlere karşı polisle işbirliği yapacağız" dedi. Yapılan eylemlerin Türk Ceza Kanunu'nda 14 maddeye karşılık geldiğini belirten Gökçek, olaylar karşısında geri adım atmayacaklarını ve kamu hizmetini engelleyen kişilere karşı yasal yolları sonuna kadar kullanacaklarını belirtti. Ankara'daki ulaşım fiyatlarının pahalı olmadığını dile getiren Gökçek, Belediyenin önüne getirilen otobüslerin üzerindeki yazıları tek tek okuyarak "Bunları yapan anarşistler" dedi. Tuzluçayır'da yaşanan olayda EGO görevlisi Celal Sağdıç'ı sağduyusu ve cesaretinden dolayı kutlayan Gökçek, diğer görevlilere de, böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarında otobüsü en yakın karakolun önüne çekmesini önerdi. Gökçek, bölgedeki olayı yayınlayan TV kanalına da 'suça iştirakten' dolayı suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.  
 

SEFERLER İPTAL OLABİLİR  
Gökçek, olayların yaşandığı bölgelerde seferlerin kaldırılabileceğini söyledi. Başkan Gökçek,"Eylemler devam ederse ODTÜ ve Hacettepe Üniversitelerine araçları gönderemeyebiliriz. Devlet malını korumak zorundayız. Sonuçta üniversitelere polis giremiyor. Korumak için başka çaremiz kalmıyor" dedi. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler