YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek: "Koalisyon kurulursa İhsanoğlu Başbakan olacak!"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MHP, CHP ve HDP'nin arasında kurulacak bir koalisyonun Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Başbakanlığı üzerine uzlaşılmış bir koalisyon olacağını söyledi.
Gökçek: "Koalisyon kurulursa İhsanoğlu Başbakan olacak!"
27 Nisan 2015 / 08:25 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 08:58

Kanal A ekranlarında Fatih Şahin'in konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir üst akılın MHP, CHP ve HDP'yi yan yana getirmek istediğini ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nu MHP'ye monte ettiğini söyledi.

pin.jpg

İşte Melih Gökçek'in o açıklaması:

"Slogan yüzde yüz yönlendirilmiş bir slogan. Önce şunu anlatmak isterim. Bakın, bu mevcut olan 2015 seçimlerinde Kılıçdaroğlu kendi iradesi ile hareket etmiyor. Her seçim öncesi bir takım sloganlar çıkar. Bir takım atraksiyonlar çıkar bütün amaç Recep Tayyip Erdoğan'ı o zaman Başbakanlıktan uzaklaştırmak ve artı bir de onun yanında AK Parti'nin iktidarına son vermek. Her seçimdeki uyguladıkları taktik başkaydı ama hepsi akamete uğradı."

gok.jpg

"Mesela gezi olaylarında neler yaptılar hepsi akamete uğradı. Bu seçimde AK Parti'yi iktidardan düşürüp kaosun içine sürüklemek isteyen beynelmilel güçler var. Bunu üst akıl olarak tanımlıyoruz. Bu üst akıl Türkiye'deki siyaseti de dizayn ediyor. Üst akıl MHP, CHP ve HDP'yi yan yana getirmek istiyor. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ne yaptı. Getirip MHP'ye monte etti. Bunu yapan üst akıldır. MHP HDP ile bir araya gelir mi? Gelmez herkesin düşündüğü bu. Demişler ki MHP'ye, "Bak Başbakan senden. Ekmeleddin İhsanoğlu" diğerlerini de yanına monte ettiniz. Gayet güzel. Vatandaşa da şöyle izah edeceksiniz. "Bu HDP'yi dizginlemenin tek yolu var. O da MHP'nin Başbakanlığında yapılan bir koalisyon." Millete haklı bir gerekçe güya. Aslına bakarsanız ülkenin parçalanması ülkenin yok olması için yapılan direk plandır. Ülkenin parçalanması umurlarında değil. Tam tersine amaçlarında. Şu anda beynelmilel güçler güçlü bir Türkiye'yi kesinlikle istemiyor. Başta bir Recep Tayyip Erdoğan fenomeni var. Bu fenomen her şeylerini alt üst ediyor. Bu adamın gitmesi lazım. Bu adam ülkesini düşünüyor. Türkiye'yi düşünen ve kalkınmasını isteyen bir kişinin orada olmasını isterler mi?"

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

17:52
 // mustafa
bir de şu son birkaç yıl şunu gördüm. bu üst akıl o kadar da akıllı değilmiş.
akıllı üst akıllar genellikle hiç şiddete basvurmaz.
şiddete basvurduklari zaman ise muhakkak sonuc alırlar. çünkü şiddet işe yaramaz ise kendi adamları ifşa olur. demokratik yönden kazanmak zorunda kalırlar. bunun için gandalf dahil her türlü desteği kullanmaktan çekinmezler.
yani sonuc olarak, üst akıl daha akıllı olsaydı şimdiye kadar işi çözmüştü.
ama işi çözülmedi, başka şeyleri çözüldü....
27 Nisan 2015 17:52
17:44
 // mustafa
bu koalisyon ciddi ciddi düşünülüyor ise, akp yi seçimde yenmek için ciddi ciddi olan yapmışlardır.
kuralına göre maçı alamayacaklarını biliyorlar,
kural dışı hareketleri seyredelim,
.1.şiddet, zor kullanma, tehdit gibi seçim öncesi olaylar yoğunlaşır.
2. kara ve gri propaganda ile insanların aklı çelinir. kararsızlar oyu çekilmeye çalışılır.
3. seçimden sonra sandık sayımları itirazlar ile tekrarlatılır. bu konu da hükümet de oy kurtarmaya çalışabilir.
4. seçim esnasında güvenlik güçleri ile çatışma çıkartılabilir.
5. sandıklardan kırılan, kaybolan olabilir.
6. bile bile akp ye fazla oy sayan muhalefetçiler olabilir . zaten kendi yaptıkları İş için itiraz ederler. sandık tekrar sayıldığında akp nin oyu o sandıkta azalmış şekilde sonuçlanır. bu işin sonucunda akp yi suçlarlar. tüm Türkiye olmaz ama bölgesel olarak seçim tekrarlatmaya çalışan olacaktır.
7. her seçim sonrasında olduğu gibi, bazi medya, seçim sistemine güven sarsıcı haberler yapar.

8.hdp baraj altında kalırsa, sokak olayları çıkarır. zaten öyle sonuc alamayacağını bildiği için, diyarbakır a paralel meclis kurar.

güvenlik güçleri ve istihbarat bu senaryoları zaten değerlendirdigi için bazılarını sessizce, bazılarını ise aşikar şekilde tedbir alıp önleyecektir.

akp eze eze alacağı anketlerde belli. kaparılacak oylar yüzde bir bile olsa muhalefet için çok kıymetli. yoksa bu kadar zahmete girmezler.
şimdi yaygarayi görün....
27 Nisan 2015 17:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler