YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek HDP ve CHP'nin oy oranını açıkladı
Gökçek HDP ve CHP'nin oy oranını açıkladı
27 Nisan 2015 07:00
Kanal A'da yayımlanan Çerçeve programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 7 Haziran seçimlerinde CHP, HDP ve Vatan Partisi'nin alacağı oy oranını açıkladı.

Kanal A ekranlarında Fatih Şahin'in konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek CHP, Vatan Partisi ve HDP'nin oy dağılımındaki kapışmasını ve bu partilerin 7 Haziran günü alacağı oy miktarını açıkladı.

pin.jpg

İşte Gökçek'in o açıklaması:

"Şimdi efendim HDP bir açıklama yaptı. Dedi ki Avrupa'daki Alevi vakıfları bizi destekliyor. Bunu söyleyince HDP CHP biraz da telaşa düştü. Tamamen adaylarını da yoğun olarak Alevi yapmak suretiyle bir noktada HDP'ye cevap verip oylarını geri almak istedi.

Yapılan anketlerde de aldığı gözüküyor. Zaten HDP barajın çok altına düşmeye başladı. Bir hava verilmişti işte 9,5'lara 9,9'lara doğru yaklaşıyordu. Şimdi bayağı gerilemeye başladı. Dokuzlara doğru geriliyor. Ve o seçim neticesi ben size söyleyeyim 8,5 civarında bir şey çıkacak. Ama ne olacak arkasından hemen efendim Türkiye'de hile yapıldı diye bağıracaklar. Şimdi CHP biz şey yapalım diyor, "Alevi partisi olarak ortaya çıkalım ve arada bir denge kuralım diyor. Ama bu bir tercih. HDP ırkçı bir Kürt Partisi. CHP de aynı şekilde bir mezhepsel parti. Vatan Partisi'nde yükseliş var. CHP'nin oyları oraya kaydı. Ben CHP'nin yüzde 26'yı yakalama ihtimalini görmüyorum. "

koa.jpg

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler