YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek dinazorların maliyetini açıkladı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kendisine yöneltilen 'dinozor' eleştirilerine Kanal A ekranlarından cevap verdi. Gökçek Ankapark'ın için alınan dinozorların geçrek maliyetini açıkladı.
Gökçek dinazorların maliyetini açıkladı
08 Mayıs 2015 / 08:02 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 08:14

Kanal A'da yayımlanan Çerçeve programında Fatih Şahin'in konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark için Çin'den getirilen dinozorlara yapılan eleştirilere cevap verdi.

İşte Melih Gökçek'in o açıklaması:

Dinazorlar Çin'den geliyor

"Bunu bilmeyerek ve abartarak söylüyorlar. Sanki buraya 2 tane 3 tane bir şey alınmış. Buraya alınan dinozor miktarı 380 adet büyüklü küçüklü. Bunların içerisinde 65 metre ve 40 metre olanları var. 65 metre ne demek bir bina düşünün kaç katlı bina demek. 3 metereden hesap etsen 20 katlı bina eder. Biraz da bu olayların içinden ne çıkarmak istiyorlar biliyor musunuz? Melih Gökçek bu kadar para verdiyse birileri buralardan bir şey götürmüştür. Ortalamasını söyleyeyim bir dinozor 13 bin liraya falan geliyor. Çin'den geliyor. Yol masrafı dahil gümrükleri dahil"

O firmaya ceza kestik

Adam zamanın getiremedi dinozorları bizde ona 2 milyon 683 bin lira ceza kesmişiz ve 4 milyon 801 bin lira para vermişiz. 7 Milyon vermemiz gerekirken bu fiyata aldık. Onlar ne yazdı 9 milyon, 10 milyon. Söylediklerinin 2 buçukta 1'i. Peki neden getirdik bunları. Bu kompleksin içinde bir müze var. Dünyadaki en büyük dinozor müzesi bizde. En büyük dinozor ormanı 10 bin metre kapalı alan bizde. Bunların içinde bir de 80 bin metre kare kamuflaj malzemesi var. O yüzden söyleyecekler. Ben onların ağzını yoracağım. Hep yordum.

Bizde malzeme bol

CHP'liler merak etmesin malzeme bol her hafta, 2 haftada bir oraya başka şeyler koyacağım. Ama size bir şey söyleyeyim mi? Ben dinozor ve robotu oraya koymasaydım kimse Ankapark'ı bu kadar tanımazdı."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler