YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek bugün “iz bırakacak” açıklamada bulunacak
Gökçek bugün “iz bırakacak” açıklamada bulunacak
Gökçek bugün “iz bırakacak” açıklamada bulunacak
19 Aralık 2008 / 07:57 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında yüzleşmesinin yankıları sürüyor. Hem Gökçek hem de Kılıçdaroğlu, yeni iddialarla düello havasını devam ettirdi.


Taraflardan Melih Gökçek, program sunucusu Uğur Dündar'ı 'kumpas kurmakla' suçlarken Kılıçdaroğlu'nun sakinliği konusunda da ilginç bir iddia ortaya attı: "Programa çıkmadan önce sakinleştirici aldığı söyleniyor. Tepkisiz kalıyor ve iddialar karşısında yüzünüze pişkinlikle bakıyor." Gökçek, ayrıca bugün düzenleyeceği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yeniden çürüteceğini kaydederek, "Bir şey açıklayacağım, iz bırakacak." mesajını verdi. Kılıçdaroğlu ise tartışmayı değerlendirirken, farklı bir konu gündeme getirdi. Ergenekon dosyasında, Gökçek adına, SESAR adlı bir danışmanlık firmasından hizmet alımına ilişkin kesilmiş bir faturanın yer aldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "354 bin YTL'lik fatura nereden ödendi?" sorusunu yöneltti.


Önceki akşam Star Televizyonu'nda karşı karşıya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, birbirleri hakkında yeni iddialar ortaya attı. Yayını banttan izlediğini ve büyük zevk aldığını belirten Gökçek, programı yöneten Uğur Dündar'a yüklendi. Kendisine kumpas kurulduğunu öne süren Gökçek, tartışmada Dündar-Kılıçdaroğlu ikilisine karşı mücadele verdiğini söyledi. Gökçek, "Uğur Dündar'la böyle bir programa çıkmanın hata olduğunu kabul ediyorum. Kumpası düşünemedim. Daha başta moralimi bozmak için, adaylığımın açıklanmadığını işleyen haber girdi. Adeta Kılıçdaroğlu'na güzel sözler söyletebilmek için çabaladı. Bu kadar taraflı olacağını düşünemezdim. Tarafsız olmadığı tescil olmuştur." diye konuştu. Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun programa kaynaklık eden 9 soruya cevap veremediğini ve iddialarını ispatlayamadığını da anlattı. Kılıçdaroğlu'nu yeniden canlı yayına çağıran Gökçek, şöyle devam etti: "Ben rakamları açıkladım, tek bir cevap veremedi. Balon gibi patlamıştır. Hodri meydan. Ben hesap verdim. Sıra Kılıçdaroğlu'nda. Bu kez o sanık sandalyesine oturacak, ben savcı olacağım. SSK Genel Müdürlüğü dönemini masaya yatıracağım. İşe aldığı PKK'lıları, yaptığı ihaleleri soracağım. Ancak, eminim kaçar, karşıma çıkamaz." dedi. 'Gergin bir görüntü verdiği' yönündeki değerlendirmelere katılmayan Gökçek, 'atak tavrının' böyle anlaşıldığını öne sürdü. Tepkisinde haklı olduğunu vurgulayan Gökçek, "Birisi çıksa size iftira atarak yolsuzluk yapıyor, Ankara halkını soyuyor, dese nasıl bir tepki verirsiniz? Gülüp geçer misiniz? Yüzüm manda derisinden değil. Ben insanım. Onurlu, haysiyetli bir insan böyle bir iftira karşısında tabii ki tepki verir." ifadelerini kullandı. Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun sakin tavrı konusunda ise şu ilginç iddiayı ortaya attı: "Programa çıkmadan önce sakinleştirici aldığı söyleniyor. Tepkisiz kalıyor ve iddialar karşısında yüzünüze pişkinlikle bakıyor."


'İZ BIRAKACAK' AÇIKLAMA BUGÜN


Gökçek, bugün düzenleyeceği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yeniden çürüteceğini açıklarken, "Bir şey açıklayacağım, iz bırakacak. Hediye sunacağım." mesajını verdi. Gökçek, "Kılıçdaroğlu'nun Almanya seyahatiyle ilgili iddialar hakkında bir kaset mi?" sorusu üzerine "Kim bilir?" demekle yetindi.


KILIÇDAROĞLU'NDAN 'ERGENEKON' İDDİASI


CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, tartışmayı gazetecilere değerlendirirken, ahlaki anlamda rahatsız olduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu, "Saygın bir kentin büyükşehir belediye başkanının, böyle acz içinde kalacağını düşünmemiştim.'' dedi. Ergenekon dosyasında, Gökçek adına, SESAR adlı bir danışmanlık firmasından hizmet alımına ilişkin kesilmiş bir faturanın yer aldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "354 bin YTL'lik fatura nereden ödendi?" sorusunu yöneltti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler