YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek: Bu deli saçması
Gökçek: Bu deli saçması
29 Nisan 2010 12:32
Ankara Büyükşehir Belediye Melih Gökçek, Ankaragücü Başkanı Ayhan Atalay'ın Fenerbahçe maçında atanacak hakemle ilgili söylediği sözlere "Ayhan Atalay'a soracağım" dedi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da çalışma ziyaretinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay'ın Ankaragücü-Fenerbahçe maçında atanacak hakemle ilgili yaptığı açıklamaları ne için yaptığını bilmek istediğini söyledi.

Astana'da açıklamalarda bulunan Başkan Melih Gökçek, Atalay'ın yaptığı açıklamaları hayret içinde okuduğunu belirterek, "Ayhan Atalay bu açıklamaları kime dayanarak yaptı ve bu sözleri söyledi. Bunu anlamak mümkün değil. Ahmet Gökçek'in böyle birşey düşünmediğini iyi biliyorum. Yönetimin böyle bir düşüncesi yokken nerden bu açıklama ortaya çıktı. Ben de bu durumu çok merak ediyorum. Ankara'ya gittiğimde bu merakımı gidermek için Ayhan Atalay'a soracağım." diye konuştu.

Başkan Gökçek, Ankaragücü'nün Fenerbahçe ile oynayacağı maçla alakalı şike haberlerini de yalanladı. Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kamuoyunda Ankaragücü maçı kazanarak Bursaspor'u şampiyon yapmak istiyor deniyor. Biz iyi oynayıp maçı kazanırsak bu şike olurmuş. Böyle deli saçması birşey olur mu. O zaman biz hiç kasmayalım gelin Fenerbahçe bizi yenin diyelim. O zaman da şike olmaz mı?"

Başkan Gökçek, "Ben doğuştan Fenebahçeliyim ama Anadolu takımlarınında başarılı olmasını isterim. Anadolu'da bir söz var. 'Önce can sonra canan' Benim gönlümde yatan Ankaragücü'nün maçı kazanması yönünde." diye konuştu.

"ÇOĞU FENERBAHÇELİ, BURSASPOR ŞAMPİYON OLSUN DİYOR"

İki takım arasında oynanacak maçı iyi olan ekibin kazamasını dileyen Gökçek, aslında çoğu Fenerbahçelinin de Bursaspor'un şampiyon olmasını istediğini söyledi.

Bu arada Ankaragücü takımının teknik kadrosuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Gökçek, yardımcı antrenör Ümit Özat'tan memnun olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"Biz takımımızın başındaki Ümit hocadan memnunuz. Memnun olduğumuz hocayı rencide etmeye hakkımız yok. Bana sorarsanız gelecek yıl ne yapmak lazım diye, bende Ümit hocanın tavsiyelerinden uzaklaşmamalıyız derim"

Öte yandan Astana Valisi İmangali Tasmagambetov'un davetlisi olarak Astana'ya geldiğini açıklayan Melih Gökçek, Kazakistan Ocumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Başbakan Karim Masimov ile görüştüğünü kaydetti.

En son 2000 yılında geldiği Astana'da çok modern binaları gördüğünü belireten Gökçek, "Biz Ankara'da böyle bir bina yapmaya kalkarsak Çankaya Belediyesi bizi idari mahkemeye verir." diyerek sözlerini tamamladı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler