YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göğüs ağrısı şikayetiyle GATA'ya giden Babaoğlu'na
Göğüs ağrısı şikayetiyle GATA'ya giden Babaoğlu'na
Göğüs ağrısı şikayetiyle GATA'ya giden Babaoğlu'na
14 Ekim 2008 / 10:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Aktütün saldırısı sırasında golf oynadığı ve şehitlerden haberi olmadığı için eleştirilerin hedefi haline gelen Org. Babaoğlu’na anjiyo yapıldı. Göğüs ağrısının sebebine doktorlar ‘aşırı stres’ dedi


17 askerin şehit olduğu Aktütün saldırısı sırasında golf oynamaya devam ettiği için ağır eleştirilere hedef olan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, hafta sonu göğüs ağrısı şikayetiyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) başvurdu. Orgeneral Babaoğlu GATA Kardiyoloji bölümünde yapılan tetkikler sonucunda aynı gün acilen anjiyoya alındı.


AŞIRI STRES KAYNAKLI


Orgeneral Babaoğlu’nun kalp ve damar sağlığı ayrıntılı incelemeye tabi tutuldu. Yapılan tetkikler ve anjiyo sonucunda, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Babaoğlu’nun sağlığında ciddi bir problem tespit edilmedi. Doktorlar, Babaoğlu’nun göğüs ağrılarının “aşırı strese” bağlı olduğu tanısı koydular.


KAMERALARLA KONTROL


Kalp damarlarına kameralarla girilerek damarların tıkanıklığı konusunda detaylı tetkik yapılmasına olanak sağlayan anjiyonun ardından Orgeneral Babaoğlu’na stent takma ya da balonla damarın açılması gibi bir operasyona ihtiyaç duyulmadığı tespit edildi.


Operasyonlar tam gaz


AKTÜTÜN karakoluna saldırının ardından bölgeye yönelik toplam 7 hava operasyonu düzenlendi. 3 Ekim’den itibaren Aktütün karakoluna 10 kilometre mesafede Irak’ın kuzeyine, Avaşin Basyan, Hakkâri Buzul Dağları ile İki Yaka Dağları bölgelerine yönelik hava operasyonları gerçekleştirilirken, hafta sonunda Hakurk’te 31 hedef vuruldu. Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesinde, aralarında üst düzey sorumlularının da bulunduğu tespit edilen PKK/KONGRA-GEL grubuna taaruz yapıldı.


Akşam

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler