YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göçükten 2 ceset çıkartıldı
Giresun'da meydana gelen heylanda göçük altında kalan 3 kişiden 2'si ölü diğeri ise ağır yaralı olarak çıkartıldı.
Göçükten 2 ceset çıkartıldı
21 Kasım 2009 / 18:22 Güncelleme: 21 Kasım 2009 / 18:26

Giresun'un Yağlıdere ilçesinin Kanlıca köyünde heyelan nedeniyle bir evde aynı aileden 4 kişi göçük altında kaldı. Heyelan altında kalan anne ve baba kurtarılırken, 2 kızları toprak altında kalarak hayatlarını kaybetti.

 
 

2 gündür bölgede etkili olan sağanak yağış sonucu ilçenin Kanlıca köyü Hanyanı Mahallesi'nde toprak kayması sonucu 5 ev heyelan altında kaldı. Gece boyunca 4 evin toprak kayması endişesi ile boşaltıldığı öğrenilirken, Mustafa Özdemir'e ait evde 4 kişi göçük altında kaldı.

Yığılan toprakların altında kalan Mustafa Özdemir kendi imkanları ile kurtulurken, eşi Fadime Sivil Savunma ve AKUT ekiplerinin yardımı ile kurtarılarak Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Göçük altında kalan kızları Sultan ve Seher Özdemir ise göçük altında kalarak hayatlarını kaybettiler.
 

Kendi imkanlarıyla göçük altından çıkan Mustafa Özdemir, Yağlıdere Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, Özdemir'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Öte yandan Giresun Valisi Mustafa Yaman'da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler