YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göçük: 9 kişi enkaz altında
Nevşehir'de cami inşaatı çöktü, 9 kişi enkaz altında...
Göçük: 9 kişi enkaz altında
17 Aralık 2011 / 12:11 Güncelleme: 17 Aralık 2011 / 16:27

Nevşehir'in Acıgöl ilçesindeki bir cami inşaatında göçük meydana geldi. İnşaat kalıplarının çökmesi sonucu meydana gelen göçükte bazı işçiler demir yığınları altında kaldı.

İlçedeki Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden caminin inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenle göçük yaşandı. Olay sonrası 9 işçinin inşaat kalıpları ile demir yığınları altında kaldığı bilgisi üzerine, çok sayıda itfaiye ekibi ile arama kurtarma birliği bölgeye sevk edildi.

Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kenan Ertuğrul, kubbenin yapımı için kurulan iskelenin çöktüğünü belirterek, şunları kaydetti:

''İnşaatta 9 işçiyle çalışmaya başlamıştık. Yaklaşık 1 saat sonra caminin ortasında kubbe yapımı için kurulan iskele çöktü. İnşaatta toplam 9 işçi vardı. Bunların 8'i yaralı olarak çıkarıldı. Bir işçinin de yeri tespit edildi. Kısa süre içinde ona da ulaşılmasını bekliyoruz.''

Göçük altından yaralı olarak kurtarılan işçilerin çeşitli hastanelere sevk edildiği öğrenilirken, inşaat kalıpları altında kaldığı belirtilen diğer işçinin de kurtarılması için çalışmalar sürüyor.(AA)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler