YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göçmen krizi bitmek bilmiyor!
Göçmen krizi bitmek bilmiyor!
15 Aralık 2015 16:24
Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında göçmenleri taşıyan bot battı. Botta bulunan 7 ve 11 yaşlarındaki iki kız çocuğu ölürken, 17 göçmen Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. 3 kişinin ise aranıyor.

Kaş ilçesi Sarıada açıklarında dün gece saat 01:40 sıralarında içerisinde  göçmenlerin bulunduğu bir lastik botun sürüklendiği ihbarı üzerine bölgede devriye görevi yapan Sahil Güvenlik botunu bölgeye sevk etti. Lastik botun battığının tespit edilmesi üzerine Kaş, Kalkan ve Kekova’da bulunan üç adet Sahil Güvenlik botu daha arama kurtarma faaliyeti maksadıyla bölgeye sevkedildi.

3 AYLIK BİR BEBEK VE 13 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞU DA KURTARILDI
 
Çalışmalar sonunda 17  göçmen denizden kurtarılarak Sahil Güvenlik botlarına alındı. Göçmenler arasında boğulma tehlikesi geçiren 3-4 aylık bir bebek ile 20 yaşlarındaki bir erkeğe de ilk müdahale yapılarak diğer göçmenlerle birlikte Kaş Devlet Hastanesine sevk edildi.
Arama kurtarma çalışmalarında 13-14 yaşlarındaki bir kız çocuğu da sağ olarak kurtarıldı ancak biri 7 diğeri 11 yaşlarında 2 kız çocuğunun cansız bedenlerine ulaşıldı. Kaş Limanı’na götürülen göçmen ile iki çocuğun cenazesi de karaya ulaştırıldı. Göçmenlerin ifadesinden yola çıkan sahil güvenlik ekiplerinin 3 kazazedeyi arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

KURTULDUKLARINA SEVİNEMEDİLER 

Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarılarak karaya çıkartılan ve sağlık kontrolünden geçirilen mülteciler Kaş Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Burada bekleyen ve yakınlarını kaybeden mülteciler gözyaşlarına boğuldu. Mültecilerin işlemlerinin devam ettiği bildirildi.


İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler