YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göç başladı! Siviller Afrin'i terk ediyor
Türkiye'nin PYD/PKK'ya olası askeri harekatı öncesinde gerginliğin arttığı Afrin'de, siviller küçük gruplar halinde göçe başladı.
Göç başladı! Siviller Afrin'i terk ediyor
16 Ocak 2018 / 22:10 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 22:56

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Afrin ilçesinde, Türkiye'nin terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik olası askeri harekatı, ilçede gerilimin artmasına neden olurken bazı siviller ilçeden ayrılıyor. 

Afrin merkezindeki güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre, yanlarına az sayıda eşya alabilen aileler, akşam saatlerine doğru araçlarıyla ilçeyi terk etmeye başladı. Onlarca aracın Beşşar Esed rejiminin kontrolündeki Halep kent merkezinin kuzeyine yöneldiği görüldü. 

Yerel kaynaklar, sokaktaki hareketlilik ve ticari hayatın yavaşladığını, ilçede Türkiye'nin terör örgütü hedeflerine yönelik başlatması beklenen askeri harekat nedeniyle büyük gerilimin hakim olduğunu bildirdi. 

ERDOĞAN OPERASYON SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye sınırındaki ilçeyi işgal eden terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik harekatın her an başlayabileceğini açıklamıştı.

 

AA

 // Tigir:Er
Daha düne kadar Millete "Yallah arabistana" veya "arap seviciler" diyen ne idüğü belirsizler, bugün arap olan esad'ı savunur oldu! Demokrasi diyen ağlayanlar, baas diktasını savunur oldu! Ulan ne yanar dönersiniz! Kahrolsun yeşil ve kızıl komünizm!...
17 Ocak 2018 09:37
 // Ömer
haS Tigir Le. düne kadar Kardeşin Esad deği miydi? Götürmek istediğiniz "DEMOKRASI” Tabiki size huzursuzLuk ve Göç olarak geri dönecek....
17 Ocak 2018 07:00
a
 // Tigir:Er
Nereye doğru? Türkiye'ye gelmesinlerde, nereye giderlerse gitsinler...
16 Ocak 2018 22:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler