YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli tanıktan şok itiraf...
Gizli tanıktan şok itiraf...
01 Nisan 2011 08:48
Gizli tanık: Misyonerlik karşıtı faaliyetleri birlikte yaptık...

İlahiyatçı akademisyenlere uzanan Zirve Yayınevi cinayetleri soruşturmasının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Aramaların JİTEM'de papaz olarak çalışmalar yapan 'Deniz Uygar' kod adlı gizli tanığın ifadeleri doğrultusunda gerçekleştirildiği iddia edildi. Uygar'ın, sorgu sırasında "Misyonerlik karşıtı televizyon programları ve seminerleri birlikte yaptık." dediği kişilerin isimlerini savcıya verdiği öğrenildi. Bunun üzerine bu kişilerin ifadeye çağrılmasına ve evlerinin aranmasına karar verildi.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde önceki gün 7 ilde gerçekleştirilen ikinci operasyonda Zekeriya Beyaz'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin evlerinde arama yapılmıştı. Operasyonlarda gözaltı olmadı. Savcı Zekeriya Öz'e ifade veren JİTEM mensubu Deniz Uygar'ın, söz konusu isimlerle ilgili önemli iddialar ortaya attığı öğrenildi. Uygar'ın verdiği ifadede, "Zekeriya Beyaz ile TUSHAD'ın talimatları doğrultusunda misyonerlere yönelik likidasyon (tasfiye) amaçlı televizyon programı yaptık. Şahin Filiz, Abdurrahman Küçük, Kadir Albayrak, Salim Çöhce ile TUSHAD'dan gelen talimatla misyonerlere yönelik likidasyon amaçlı konferanslar verdik." dediği ileri sürüldü. Ayrıca operasyonlarda evi aranan Salim Çöhce'nin Zirve katliamı soruşturmasında tutuklanan akademisyen Ruhi Abat ile sıkı irtibatlı olduğu, Çöhce'nin Türk-Kürt çatışması için öğrencileri provoke ettiği ileri sürüldü. Operasyon kapsamında Zekeriya Beyaz, Şahin Filiz, Mehmet Aydın ile Abdurrahman Küçük, Kadir Albayrak ve Salim Çöhce'nin ev ve işyerlerinde arama yapılmıştı. (Zaman)

Anayasasının yok sayıldığı devlet...
 // ibrahim çelikoğlu
Her önüne gelen fişleniyor.Güvenlik güçleri örgütlenmiş.Uğuşturucu bağımlılarına istediği kanunsuzluğu yaptırıyor.Rant uğruna casusluğu moda haline getiriyor.Vatandaşı karşı karşıya getirip teröre zemin hazırlıyor.vs.Bulanık su ve karanlık bahçelerde otlanan bu kesim bilgisi haricinde bir işler çevirecek güç olmadığı halde,bu kadar Ergenekon tutuklamaları yargısı olduğu halde gücünden hiç bir şey kaybetmiyor.Neresinden tutsak çürük çıkıyor.Ne...
01 Nisan 2011 10:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler