YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli tanıkla kirli pazarlık iddiası
Gizli tanıkla kirli pazarlık iddiası
12 Mart 2010 09:02
CHP’li Ersin, gizli tanık Munzur’la Eriza Otel’deki görüşmesi ile ilgili görüntüler ortaya çıktı.

CHP’li Ersin, gizli tanık Munzur’la Eriza Otel’deki görüşmeye elinde bir çanta ile geliyor. Bir süre sonra şüpheli Erdoğan çantayı alıp çıkıyor onu da Munzur takip ediyor

Erzincan Ergenekon davasının gizli tanığı Munzur’a CHP milletvekillerinin yaptığı “İfadeni değiştir” baskısının kamera görüntüleri ortaya çıktı. İlk gün “Gizli tanık Munzur’la görüşmedim” diyen 3 gün sonra Munzur’la görüştüğünü kabul etmek zorunda kalan CHP Milletvekili Ahmet Ersin, “Ben oturuyordum onlar yanıma geldi. Boşanma işi varmış işsizmiş onlardan bahsetti” demişti. Ancak görüntüler CHP’li Ersin’in bu açıklamasını da yalanlıyor. Bir başka dikkat çeken ayrıntı da Ersin’in elinde getirdiği çantayı Munzur’la milletvekilini buluşturan Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan’ın alıp gitmesi.

ELİNDE ÇANTA İLE MASAYA GELİYOR

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/100312-012731-p6k1.jpg
 

CHP’nin yargı ve gizli tanıklara açıktan baskısının görüntüleri de ortaya çıktı. ‘sonsayfa.com’ gizli tanık Munzur ile CHP’nin Erzincan Ergenekon davasını takip etmekle görevlendirdiği Milletvekili Ahmet Ersin’in Eriza Otel’deki görüşmesine ait kamera görüntülerini yayınladı. Görüntülerde Ersin elinde siyah bir çantayla gizli tanık Munzur ve Paradise Pastanesi’nin sahiplerinden Erdal Erdoğan’ın bulunduğu masaya geliyor. Erdoğan ve Munzur’la el sıkışan Ersin, masaya oturuyor.

ÇANTAYI ERDOĞAN ALIP ÇIKIYOR

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/100312-012741-p6k2.jpg
 

CHP’li Ersin’in bıraktığı çantayı bir süre sonra, gizli tanıklara baskı yaptığı iddianameye giren ve önceki gün gözaltına alınan Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan alarak otelden çıkıyor. Erdoğan’ın peşinden gizli tanık Munzur da çıkıyor. Yani Ersin’in getirdiği çantayı, Erdoğan ve gizli tanık götürüyor. Görüntülerde Başsavcı İlhan Cihaner’in avukatı Hamit Sekman da yer alıyor.

‘İFADENİ ÇEK’ BASKISI İDDİANAMEDE

Erzurum Savcısı Osman Şanal’ın yetkilerinin HSYK tarafından alınmasının ardından ortadan kaybolan gizli tanıklar, daha sonra Erzurum Savcılığı’na verdikleri ifadede, kendilerini jandarmaların aldığını, Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan’la birlikte Erzincan Adliyesi’ne götürüldüklerini, ifadelerini değiştirmeleri için ifade vermelerinin istendiğini, daha sonra da CHP’li Ahmet Ersin’le görüştürüldüklerini anlatmışlardı. Gizli tanıkların iddiaları iddianameye girmişti.

‘SİYAH ÇANTADA 80 MİLYAR VAR’

Gizli tanık Fırat verdiği ifadede “Erdal Erdoğan’ın Paradise isimli işyerine gittim. Burada siyah bir çanta getirdi, içinde 80 milyar olduğunu söyledi. ‘Bu parayı al, ifadenizi değiştirin’ dedi” şeklinde konuşmuştu. Gizli tanık Fırat, ifadesinde ‘siyah çanta içindeki 80 milyar’dan bahsederken, Ahmet Ersin’in Erzincan’daki Eriza Otel’e getirdiği ve Erdal Erdoğan’ın alıp götürdüğü çantanın da siyah olması dikkat çekici bir ayrıntı olarak göze çarptı. 

Ersin’e iki yalanlama

Gizli tanıklara açık baskıyı belgeleyen kamera görüntüleri CHP Milletvekili Ahmet Ersin’in gizli tanıklara baskı yaptığı iddialarının ardından yaptığı açıklamalardaki çarpıklıkları da ortaya koyuyor.

• CHP Milletvekili Ahmet Ersin, gizli tanık Munzur’la Eriza Otel’de görüştüğünün ortaya çıkmasının ardından Erzincan’daki basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine “Gizli tanık Munzur’la görüşmedim” dedi. Ancak Ersin Ankara’da Kanal A televizyonunda katıldığı bir programda gizli tanık Munzur’la yaptığı görüşmeyi kabul etti.

• CHP’li Ersin, Kanal A’daki açıklamasında gizli tanık Munzur’la görüştüğünü kabul ederek “Ben oturuyordum onlar yanıma geldi. Boşanma işi varmış işsizmiş onlardan bahsetti” demişti. Ancak görüntüler Ersin’in bu sözlerini de yalanlıyor.

• Görüntülerde gizli tanık, CHP’li Ersin’in yanına gitmiyor, gizli tanık Munzur ile Paradise Pastanesi’nin sahibi Erdal Erdoğan’ın olduğu masaya Ahmet Ersin gidiyor. Görüntü Ahmet Ersin’in, televizyon ekranlarından 70 milyona doğruyu söylemediğini ortaya koyuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler