YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli tanık 'Munzur'a operasyon
Gizli tanık 'Munzur'a operasyon
05 Mart 2010 08:39
Ergenekon'un Erzincan ayağının gizli tanıklarından Munzur'un Ankara'ya kaçırıldı iddia edildi

Ergenekon'un Erzincan ayağının gizli tanıklarından 'Munzur'un, dün Ankara'ya kaçırıldığı öğrenildi. Gizli tanıkla ilgili bir medya operasyonu yapılması planlanıyor.

Gizli tanığın Ankara'ya götürülmesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve ulusal bir haber ajansının rol aldığı iddia ediliyor. Alınan bilgilere göre, 200 bin lira para teklifi yapılan gizli tanığın kameralara konuşturularak daha önce savcılığa verdiği ifadeleri yalanlaması planlanıyor. Operasyonu organize eden ismin ise daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan Erzincan İl Jandarma Komutanı Ali Tapan olduğu iddia ediliyor.

Munzur, iddianamede yer alan ifadesinde İliç Savcısı Bayram Bozkurt'a kurulmak istenen kadın ve silah komplosunu ayrıntılarıyla anlatmıştı: "(...) Şenol komutan benden bir masa donatarak İliç savcısını mutlaka çağırmamı istedi. Telefonla arayıp davet ettim. Savcı bey girdiğinde Şenol komutanın yanında bayanlarla beraber oturduğunu görünce Bana 'Kim bunlar?' diye sordu. Ben de 'Savcım bu bayanları Şenol komutan getirdi. Sizinle tanıştıracakmış.' dedim. Durumdan rahatsız olan İliç savcısı geri dönüp işyerinden ayrıldı. Şenol komutan bana bir kalem kamera vermişti. Savcı bey geldiğinde onun bayanlarla olan ilişkisini bu kamerayla çekecektim. Fakat olmadı. Bunu başarmış olsaydık ilerleyen safhada savcıyı bayanlarla birlikte daha önceden ayarlamış olduğumuz bir eve götürecektik. Bu evde Şenol komutanın daha önce bana vermiş olduğu siyah renkli 14'lü diye tabir edilen tabancayı savcı beyin bulunduğu evdeki çekyatın bir kenarına bırakmamı söylemişti. Şenol komutan tabancayı bana verirken 'Bu tabancayı İliç savcısının yanında bulunan çekyatın arkasına koy, savcı bayanlarla eğlenmeye başlayınca oraya operasyon yapacağız. Savcıyı fuhuştan alacağız, ayrıca ruhsatsız silah bulundurmaktan işlem yapacağız.' demişti."
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler